Problem z PlayStation3 :(

tomek123

New member
Witam wszystkich. Panowie mam problem z ps3 , mianowicie chodzi o to że dzis zaczeło cos w konsoli ,,Bzyczeć '' ( dość głośno , słyszalne podczas grania )jakby jakies zwarcie się robiło w środku ;/ Nie wiem czy to cos w elektronice czy może dysk twardy oddaje takie odgłosy. Dodam że objawy nie wystepują non stop tylko od czasu do czasu , z płytą i bez w konsoli ( w tym czasie ps3 chodzi bez problemu , tylko te niepokojące odglosy ). Miał ktos kiedys podobny przypadek ? Czy konieczny serwis ?
Czekam na jakiekolwiek info.
Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
Bardzo mi przykro, ale chyba konieczny będzie serwis. :(

W trakcie pracy napędu BD czasem słychać cichutkie chrobotanie, ale z twojego opisu wniokuję że jednak masz uszkodzoną konsolę. :(
 

tomek123

New member
A jak uważasz , powinienem potestować konsole i sprawdzić czy objawy bedą częstsze , czy lepiej od razu ją odłączyc i przygotować do wysylki na serwis :(

Jeszcze raz napisze ze konsola działa ( jakby jej nic nie było ) Tylko te dzwięki ;/ Konsolka ma 5miesiecy , w sumie mało grana i takie akcje ;/

Wysyłałbym ja do serwisu w Warszawie PRAM. Jak uważacie jaki jest czas naprawy konsoli ? Słyszałem też że w niektórych przypadkach wymieniają konsole na nowe , z tym ze ja mam Fat i w razie wymiany nie chciałbym Slima.

Kurcze przed świetami bez konsolki ;(
 

premek111

Active member
Bez reklam
Na Twoim miejscu jeszcze bym poczekal.moze nic jej nie jest.u mnie tez czasem glosniej naped chodzi (bzyczenia o ktory mowisz nie mam) ,mam tak od poczatku i nic,dziala ok
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Musisz działać szybko.
Do pół roku od zakupu masz największe prawa na zasadzie niezgodności towaru z umową - temat zgłaszasz bezpośrednio sprzedawcy.
Nie chcesz slima ze względu na linuxa?

Pozdrawiam,
 

tomek123

New member
potesuje jeszcze dzis i zobacze co bedzie sie dzialo.
Choc wydaje mi sie że serwis mnie czeka ;/ . To jest dzwięk taki jak np: w gniazdku by sie robiło zwarcie. Podłączałem pod rózne gniazdka ps3 i było to samo ( konsola odłączona od wszelkich kabli i brak płyty w środku ) wlaczalem konsole przyciskiem z tyłu i zaczynało trzeszczec ;/

W tej chwili wlaczyłem dzieciakowi ps3 i dziala elegancko nic niesłychać , pojęcia nie mam co sie dzieje... ;/
 

tomek123

New member
Masta_J napisał:
Musisz działać szybko.
Do pół roku od zakupu masz największe prawa na zasadzie niezgodności towaru z umową - temat zgłaszasz bezpośrednio sprzedawcy.
Nie chcesz slima ze względu na linuxa?

Pozdrawiam,


Dzięki za te informacje , nie wiedziałem o tym.
Nie chce slima tylko z tego powodu że nie podoba mi się , moja fatka bardzo ładnie prezentuje mi sie z resztą sprzetu rtv.
Jesli możesz jeszcze podsunąć mi jakiegos gotowca , co powinienem powiedziec dzwoniąc do sprzedawcy :) ( oczywiscie jesli to nie jest problem ) Konsole kupiłem w Electro.pl
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nic specjalnego, że chcesz reklamować na zasadzie niezgodności towaru z umową.
Możesz dodać, że domagasz się wymiany towaru na nowy albo oczekujesz bezpłatnej naprawy.

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
tomek123 napisał:
(...)wlaczalem konsole przyciskiem z tyłu i zaczynało trzeszczec ;/
(...)/
Prawdopodobnie problem z zasilaczem, albo kondensatory napuchły, albo cewka się odkleiła - może być tak, że będzie działał bez zarzutu (tylko z charakterystycznym dźwiękiem), a może za jakiś czas padnie.
Jak napisał "Masta_J" do pół roku masz największe prawa do wymiany na nowy u sprzedawcy.
 

tomek123

New member
Doradzcie prosze, powinienem konsole wysłać do serwisu czy lepiej od razu dzwonic do electro.pl i żądać wymiany konsoli na nową ?
 

tomek123

New member
Masta_J napisał:
Z rozumieniem czego o czym tutaj pisaliśmy masz problemy, że zadajesz takie pytanie?

Pozdrawiam,

Sorry już nie ma problemu.
Wiozę konsolke do kuriera i wysyłam do serwisu.
Napisze jak sie dalej sprawa potoczy i co było przyczyną problemu.

Pozdrawiam wszystkich.
 

tomek123

New member
Dzwonilem do electro , doradzili ze moge konsole wyslac do nich wtedy oni odsyłaja konsole do serwisu i naprawiają lub wymiana na nową sztuke ( w zależności od usterki ). Ewentualnie wysyłka bezpośrednio ode mnie do serwisu. Stwierdziłem że jesli wysle ja od razu na serwis to skrócę troszke czas oczekiwania... więc zadzwoniłem do Promu w WaWie i zadziałali migiem. Kurier przyjechał odebrał paczke ( oczywiscie wszystko na koszt serwisu ). Pani z Promu mówiła że jesli konsola bedzie naprawiana to potrwa to do dwóch tygodni , jeżeli usterka poważniejsza to dostane nowa konsole.

Pozdr.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Więc skorzystałeś z gwarancji producenta, a nie z tzw.: ustawy konsumenckiej i odpowiedzialności sprzedawcy z towar - a ta druga daje ci większe prawa, niż gwarancja.
Ale pewnie serwis naprawi i będziesz zadowolony.
 

tomek123

New member
Witam. Dziś dostałem konsole z powrotem :)
Opis naprawy : Odnowienie Konsoli.
Dodam że obudowa ps3 została zamieniona na nową ( na poprzedniej były już tzw: mikro ryski ) Oraz że jestem w lekkim szoku w związku z tym że trwało to tak krótko :)
Mina mojego dzieciaka widzącego ps3 z powrotem w domu... Bezcenne :)

Pozdrowienia.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Pilnuj dzieciaka żeby się nie uzależnił i oprócz grania, jeszcze z wielu innych rzeczy czerpał przyjemność. ;) Np. z kopania piłki :D
Gratuluję szybkiej naprawy.
 

Bambolo82

Banned
Bardzo się cieszę. :) Serwis Sony Playstation w Polsce słynie z bardzo dobrej obsługi. Czasem wystarczy pogadać na infolinii Playstation z konsultantantką, a ta być może nawet załatwi bezpłatny lub bardzo tani serwis pogwarancyjny. Jak ktoś nie wierzy to niech poczyta posty na oficjalnym polskim forum playstation. Oczywiście nie zawsze Sony aż tak pójdzie na rękę (bardzo kosztowna, skomplikowana naprawa lub bardzo wiele miesięcy po upływie gwarancji), ale zdarzają się bezpłatne naprawy pogwarancyjne w 2-3 miesiące po wygaśnięciu rocznej gwarancji w ramach dobrej woli.

Wesołych Świąt i wielu gier na PS3 pod choinką!!! :)
 
Do góry