Problem z Pioneer VSX-1019

Grisza011

New member
Witam.
Posiadam Pioneer 1019 i do niego Głośniki HKTS 60 BQ.
Przedwczoraj sprzęt ten był sprawdzany przez człowieka, który zajmuje sie montażem systemów audio, także kin domowych.

1.
Niestety jest problem z działaniem subwoofera, tylko podłączony bezpośrednio działa, natomiast w zwykły sposób nie słychać go, choć jak od dołu rękę się przyłoży jakieś wibracje są - instalator twierdzi, że pewnie trzeba jakaś opcję przestawić w amplitunerze, żeby subwoofer właściwie działał, kazał mi szukać w instrukcji, ale nie jestem specem więc ciężko mi się zorientować.

2. amplituner chcę podłączyć do Panasonica VT20 + BR Panasonic DMPT300 + dekoder telewizji cyfrowej UPC - instalator proponuje mi przez hdmi,ale zacząłem sie zastanawiać czy 3d z BR będzie wtedy działało (muszę sprawdzić) - może ktoś ma doświadczenia? Wyczytałem że wejście hdmi w Pioneerze ma przepustowość do 5Gb/s , więc mimo że mam kable hdmi 1.4 , to czy to wejście nie jest za wolne dla 3D?
Ten sam problem dotyczy zresztą dekodera bo czy np. taka Bitwa Warszawska w 3D w TVP HD (wprawdzie przemiera chyba w listopadzie 2011 -ale zawsze) i w ogóle jeśli będzie coś w telewizji 3D - to czy to wejście hdmi w amplitunerze wystarczy?

A moze lepiej podłączyć ampli z BR i z dekoderem tylko czinczem (są ewentualnie inne rozwiązania ? ) a obraz przesyłać przez hdmi bezpośrednio z BR i z dekodera na telewizor?
Dla obrazu chyba byłoby lepiej płynąć dekoder/BR do telewizora, niż dekoder/BR do ampli i dopiero do telewizora?

Bardzo proszę o pomoc.

Czy naprawdę nikt nie może mi pomóc?

Jeszcze do pkt.2 .
Jak to jest czy dźwięk z BR będzie lepszy przez hdmi, czy może przez analogowe łącze.
Czy z dekodera UPC, mam kilka kanałów HD -można uzyskać dżwięk 5.1?

Jeśli znalazłby się ktoś gotów pomóc -bedę wdzięczny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
1019 nie obsługuje 3D, a BDT30 ma dwa wyjścia hdmi więc jedno do tv a drugie do telewizora. UPC po hdmi do tv, a optycznym lub coaxialnym do amplitunera.
 
Do góry