Problem z odtwarzeniem m2ts

mati76

New member
Witam

Mam pewien problem z odtwarzeniem plików m2ts (avchd 1080i) nagranych na kamerze Sony. Tydzień temu kupiłem sobie nowego laptopa (P8600 2.4 GHz, 3GB RAM, Intel Mobile 4 Series Express, Vista i Windows 7 ) i nie jestem w stanie płynnie odtworzyć na nim filmów nagranych na mojej kamerze. Co ciekawe te same filmy chodziły płynnie na starym laptopie (T2250 1.73 GHz z jakąś starą kartą Intela pod Windows XP). Na starym kompie wystarczyło zainstalowanie FFDShow i HaaliSplitter'a (zwany również Mastroska Splitter). Na nowym zainstlowanie tego samego a także kombinacie z: Vista Codec Pack, K-Lite Codec, różnymi odtarzaczami typu Media Player Classic czy WinDVD, Power DVD nic nie pomogły. W najlepszym przypadku obraz jest odtwarzany dość płynnie jednak podczas bardziej dynamicznych scen obraz staje się mniej wyraźny bądź pojawiają się poziome kreski). Może ktoś będzie miał jakiś pomysł czego jeszcze można spróbować.

Mati
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mati76 napisał:
... ... mam pewien problem z odtwarzeniem plików m2ts (avchd 1080i) nagranych na kamerze Sony

Brakuje Ci sterownika do plików. Zainstaluj Picture Motion Browser, nie musisz go potem uzywać ;) , ale "włączy" się prawidłowa obsługa UDF plików z kamery.

Potem za pomocą PMB, lub innych darmowych programów będziesz mógł odtwarzać te pliki.
Ten starszy laptop o którym piszesz, pewnie miał zainstalowany PMB, gdy kupiłes kamerę.
 

Shinzon

New member
Gucio50 napisał:
Zainstaluj Picture Motion Browser, nie musisz go potem uzywać ;)

Ja uwielbiam Picture Motion Browser za jego prostotę. Zgrywam sobie pliki z kamery na dysk. Jak jakieś nagranie nie wyszło to przycinam albo wyrzucam. Jak uzbieram 8,5GB to przygotowuję płytę. Robię proste menu. Wypalam płytę DVD Double Layer (8.5GB) w formacie AVCHD i mam godzinę nagrania full HD do oglądania w stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray. Cały proces przygotowania i wypalenia płyty trwa nie całą godzinę. Moja ingerencja ogranicza się do dwóch-trzech minut odpalenia procesu, potem idę na obiad i jak wracam to płyta gotowa i nagrania zarchiwizowane. Nigdy nic się nie zawiesiło i żadna płyta się nie spaprała. Ponadto PMB pozwala na płynne przejścia pomiędzy nagranymi scenami. Na stacjonarnym odtwarzaczu nagania odtwarza się rewelacyjnie.

Mam też masę programów do obróbki HD, w tym Nero 9, Video Studio X2 Pro, Movie Factory 7 i jeszcze coś tam. Kupiłem je bo miałem nadzieję, że kiedyś będę bardziej wyrafinowane rzeczy robił, ale najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu. A stary i poczciwy Picture Motion Browser pozwala mi na bieżącą archiwizację wszystkich nagrań i nie muszę się martwić, że mi na dysku zalega 300 GB filmów nieprzerobionych. Jak już będę emerytem i nie będę miał co robić to może się w obrabianie pobawię.
 
Ostatnia edycja:

mati76

New member
Fakt! Przeoczyłem drobny szczegół - nie zainstalowalem PMB (choć prawdę mówiąc nie sądziłem, że ma to jakiś wpływ na odtwarzanie tych plików w np Media Playerze). Dzięki za pomoc
 
Do góry