Problem z odtwarzaniem filmów przez sieć na kinie domowym

yodacki

New member
Witam,
mam mały problem z odtwarzaniem filmów przez sieć lokalną na kinie domowym Samsung HT-F4550.
Na komputerze mam udostępnione katalogi z filmami. Część filmów odtwarzam na kinie domowym przez sieć bez żadnego problemu. Są jednak filmy z którymi mam problemy. Podczas ładowania filmu cały czas jest wyświetlany napis "Ładowanie". Po około pół minucie słychać tylko dźwięk. Obraz filmu w ogóle się nie pojawia.
Sądziłem, że może kino nie ma odpowiednich kodeków do filmu. Zgrałem problematyczne filmy na pendrive. Te same filmy, które przez sieć nie działają z pendrive'a odtwarzają się bez problemu co wskazuje na to, że z kodekami jest wszystko ok.
Następna ciekawostka. Te same filmy, z którymi kino domowe ma problem, telewizor odtwarza bez problemu (również przez sieć).
Jeśli to na coś się przyda to kino domowe i telewizor są podłączone do tego samego switcha po kablu ethernetowym.
Może wiecie co z tym fantem począć.

Pozdrawiam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Na komputerze mam udostępnione katalogi z filmami. Część filmów odtwarzam na kinie domowym przez sieć bez żadnego problemu. Są jednak filmy z którymi mam problemy.
Zmień serwer DLNA na taki który będzie kompatybilny z twoim urządzeniem.

Zgrałem problematyczne filmy na pendrive. Te same filmy, które przez sieć nie działają z pendrive'a odtwarzają się bez problemu co wskazuje na to, że z kodekami jest wszystko ok.
Obie metody odtwarzania bardzo się różnią i nie ma to związku ze pod USB film się odtwarza, a po DLNA nie.
 

yodacki

New member
Testowałem kilka serwerów DLNA (Serviio, PS3 Media Server, Mezzmo, All Media Server, XBMC).
W każdym przypadku jest problem z odtwarzaniem na kinie domowym konkretnych filmów. Zasadniczo dotyczy to filmów w 1080p oraz niektórych w 720p.
Z usb te konkretne filmy są odtwarzane bez problemu.
Tak jak pisałem wyżej, telewizor problematyczne filmy przez sieć odtwarza bez problemu. Również na w/w serwerach DLNA.
Wychodzi na to, że problem ma kino domowe, tylko co może powodować ten problem ?

Pozdrawiam
 
Do góry