problem z obrazem z pc przez ampli do tv

artbass

New member
Witam. TV G20, Denon 1911, PC połączone hdmi. Po wyborze źródła w ampli jako GAME (tam jest wpiete hdmi od pc) wszystko wyświetla prawidłowo. W momencie gdy odpalam np. Crysis2 obraz i dżwięk znika (pojawia się czarny ekran i ani obrazu ani dzwięku). Po zamknięciu aplikacji z powrotem wszystko działa i jak chcę znowu grę to dzieje się to samo. Podłączenie PC po hdmi do tv - wszystko działa bez zarzutu.:confused: Proszę o pomoc jak ustawić (chyba ampli?) aby wyświetlały się gierki przez ampli na tv.
Z góry dzięki za pomoc
 

PeterMac

New member
Bez reklam
ampli nie wyswietla danej rozdzielczości z gry albo danego odświeżania, spróbuj ustawić rozdzielczość menu i gry przez TV taką którą obsłuży amplituner.

Mozesz tez sprawdzić ustawienia amplitunera czy masz ustawione HDMI na passthrough, przynajmniej ja mam tak to nazwane w Onkyo, mój tez niektórych rozdzielczości nie przepuści np. podczas uruchamiania systemu 800x600.

Mozesz jeszcze spróbować jak odpalisz gre zmienić żródło w ampli na inne i wybrać spowrotem to z komputera.
 

crimson-pirate

New member
watpie aby to chodzilo o rozdzielczosc. Bardziej wydaje mi sie ze jest to ustawienie monitora / drugiego ekranu w Windowsie.
Jestem teraz w pracy nie pamietam jak mam w domu ale sprobuj ustawic na wiele monitorow i inne opcje jak masz nvidie, pewnie z radeonami to samo bedzie. Zoabcz czy wyswietla Ci sie np. film i jakas inna gra .
 

PeterMac

New member
Bez reklam
chodzi o rozdzielczosc i tez odswiezanie, amplituner nie jest stworzony zeby wyswietlac jakies rozdzilezosci z komputera typu 800x600,1024x768, ustaw Crysisa na 1920x1080@60Hz a jestem pewien ze wyświetli bez problemu.
Mam w HTPC karte Intel HD Graphics i przy starcie systemu "Uruchamianie systemu" które jest w 800x600 mój Onkyo nigdy nie wyświetli, obraz pojawia sie dopiero z chwilą pulpitu 1920x1080, bezpośrednio podpięty komputer do TV bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry