problem z mkv g30e

amnesia

New member
Często pod czas oglądania filmów mkv przez usb powstaje obraz szczątkowy tzn. zostaje klatka filmu a film leci dalej i robi się straszna kaszana z obrazu wygląda to mniej więcej tak http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRXpiUAnzLYteQGQmmtBko4Npk3wFx9aGFtIyN8ivwyALU5WufHM70hEn_A tylko dodatkowo naniesiona jest poprzednia klatka obrazu. Sprawdzałem pliki na kompie i tak w vlc w miejscu gdzie na tv robi się sieczka film leci prawie poklatkowo natomiast w MPC leci płynnie bez najmniejszych problemów.

Ma ktoś jeszcze taki problem i czy udało się coś na niego zaradzić? Jeśli nie to czy po zakupie odtwarzacza multimedialnego problem zniknie?
 

amnesia

New member
no u mnie na każdym też tak nie ma ale gdzieś na 80% niestety występuje. W jednym filmie zdarza się np z 2 lub 3 razy a w innym 20... :/ trochę to frustrujące jest.

Dla tego zastanawiam się czy zakup odtwarzacza np Patriot Box Office sprawi że się od tego uwolnie bo jednak psuje to całą zabawę z oglądania. Nie chciał bym też wyrzucić w błoto 300zł na odtwarzacz.

Wczoraj np oglądałem The Help ripowaną przez grupę PSIG i chyba apogeum tego było bo w pewnym momencie to co po chwilę się działo :/
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Kup sobie zewnętrzny player, np. Wiwa HD-5 za ok. 160zł i najprawdopodobniej będzie po problemie. Ja u siebie też tak miałem, że albo nie czytał wogóle albo bez dźwięku albo sieczka a teraz lajcik.
 

amnesia

New member
no właśnie jestem gotowy kupić tylko wolał bym być pewny że problem zniknie a nie że wydam pieniądze na kolejne pudełko do domu :/
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,a czy ta wiwa odtwarza z idealna plynnoscia?bo jakis czas temu taz chcialem taki wynalazek kupic,zabralem pendriva do sklepu i wszystkie playery przetestowalem,zaden nie odtwarzal plynnie w tym takze wiwa.
 

amnesia

New member
a ja obstawiam że to mogła być wina nie playera tylko pendriva - za słaby transfer

a co do wiwy podoba mi się ten sprzęcik aczkolwiek brakuje mi w nim jakiego kolwiek wyjścia cyfrowego dźwięku :/ chce kupić nie długo amplituner i bez tego nie wypuszczę dźwięku 5.1. Więc zostaje mi raczej do wyboru Asus O!play mini
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
a ja obstawiam że to mogła być wina nie playera tylko pendriva - za słaby transfer

a co do wiwy podoba mi się ten sprzęcik aczkolwiek brakuje mi w nim jakiego kolwiek wyjścia cyfrowego dźwięku :/ chce kupić nie długo amplituner i bez tego nie wypuszczę dźwięku 5.1
nic podobnego,tesame filmy z tego samego pena szly idealnie z usb telewizora, wiec to na 100% wina playera
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja nie miałem żadnych problemów z płynnością do tej pory, pewnie kolega ma rację że to była wina pendrive'a.

Jak będziesz miał amplituner to wtedy przez hdmi przepuścisz 5.1.
 

amnesia

New member
jw ;) ampli bez hdmi będzie ;)

a i jest jeszcze Philips HMP3000 który najbardziej do mnie przemawia :)
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
Ja nie miałem żadnych problemów z płynnością do tej pory, pewnie kolega ma rację że to była wina pendrive'a.

Jak będziesz miał amplituner to wtedy przez hdmi przepuścisz 5.1.
ok,wiec z czystym sumieniem jaki player mozesz mi polecic?nalegam na plynnosc i bezproblemowosc bo to ma byc player dla znajomej,z gory dziekuje.
 

Frog_PL

New member
Panowie, udalo sie komus z USB odpalic 1080p mkv ? Z 720p w sumie z zadnym jeszcze nie mialem problemu, chyba tylko z jednym. Ale 1080p kilka juz probowalem i PLIK NIE DO ODCZYTU :/ Po DLNA Wi-Fi podobnie bo 1080p tnie a z 720 ok w sumie.
 

amnesia

New member
mi też bez problemów odtwarza 1080p (nie licząc oczywiście tego co tu opisałem) zarówno z dźwiękiem AC3 jak i DTS. Spróbuj zmuxować plik mkvmerge 3.0.0 albo niższym to pomaga ;)
 

Frog_PL

New member
cholercia to musialem jakis ferelny trafic pliki... A kojarzycie moze jaki najwiekszy plik odpalil wam z USB ? Bo moze to chodzilo ze te 1080p co mialem to ponad 15GB mialy i dlatego soe nie poradzil ? Czy bez problemu odpaliliscie i wieksze pliki niz 15GB?
 

lm648

Banned
Panowie, nie wiem czy to ważne? ale czy wiecie, że po USB odtwarzacz media player TV odtwarza tylko HD. Oczywiście plik m1080p (Full HD) odtworzy po drodze konwertując go do HD. Aby było pełne Full HD pliku m1080p należy podać go z zewnętrznego odtwarzacza. Nie wierzycie? Poczytajcie dokładnie specyfikację techniczną tego TV (inne TV Panasy też tak mają i nie tylko one). W związku z tym jest to "burza w szklance wody"
Poza tym nie możność odtwarzania niektórych m1080p wynika:
1.Codec oraz jego profile są za wysokie do jego możliwości odtwarzania np.High@L4.1 lub wyższy
2.Wysokie nominal bit rate np.6600 Kbps lub jeszcze wyżej
3. Frame rate np. 29 fps
 
Do góry