Problem z matrycą zbyt długo jeden obraz?

vkrzychoo

New member
Witam wszystkich mam tego rodzaju problem telewizorek LCD samsung 37 cali chodzil bezblednie juz od ponad 2 lat, jednak stalo sie cos ciekawego, lecial wieczorem kanal z rebusami gdzie byl wyswietlany diagram z haslami cos w rodzaju krzyzowki kto wie, te nocne programy przez jakies 30-40 minut, po czym wlaczylem PS3 i ze zdziwieniem stwierdzilem ze delikatny zarys tego diagrammu jakby odbil sie w i wyswietla sie na obrazie z gry , w menu PS3 i wogole gdy obraz jest ciemny to widac to wyrazniej, probowalem wylaczyc, pogrzebac cos w ustawieniach i nic to nie dalo, ktos ma pomysl co sie moglo stac??, wyglada to jakby ten diagram wyswietlany niejako odbil sie na matrycy, co mozna teraz zrobic, czekam na jakies rady, serdecznie podrawiam
 

bonzo

New member
Możesz podłączyc komputer do tv i włączyć na dłuższy czas program do odblokowywania pikseli http://www.jscreenfix.com/ (w firefoxie). Ten program może odblokować czerwone/zielone piksele, nie mam pojęcia, czy pomoże w Twoim przypadku, ale to jedyne co przychodzi mi do głowy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A wielu "mędrców" twierdziło, że taka przypadłość może spotkać tylko Plazmę...

Nie wiem czy Ci to coś pomoże, ale spróbuj zapodać "biały ekran" na całym TV... wiesz taki np. śnieg jakbyś stroił telewizor.

Jeżeli to głupi pomysł w przypadku LCD to niech ktoś mnie sprostuje.

Powodzenia
 
Do góry