Problem Z Kamerą Hdr-tg3e

ZIBI 56

New member
W pewnym momencie powstał problem z uruchamianiem kamery.Po otwarciu panela kamera zamiast wystartować pojawił się napis" podłącz ponownie zasilanie" i błąd C 32 60.Zawiozłem kamerę do serwisu gdzie stwierdzono że powodem problemów jest piasek który dostał się do optyki kamery.Uznano to jako uszkodzenie mechaniczne i odmówiono naprawy gwarancyjnej(zaproponowano wymianę optyki za 1200 zł)Ja tu nie widzę swojej winy( co innego np.zarysowania,ułamanie,zalanie itp.) W instrukcji obsługi nic nie ma na temat zakazu używania kamery np.nad morzem.Czy serwis nie może np.wyczyścić optyki.

Pozdrawiam

Zbigniew
 

lesli

New member
ZIBI 56 napisał:
Cześć kolego,
Mam taka samą kamerkę i też byłem na plaży ,rozumiem Twój ból, jest to bardzo przykre co stało Ci się stało ale bez urazy wg. mnie to Twój brak uwagi.
Myślę ,że musiało tam coś chyba walnąć po tym piasku, jakaś blokada uszkodzenie itp. Gdyby to było tylko czyszczenie wówczas pewnie potraktowaliby cię ulgowo.Nie możesz wymagać aby serwis potraktował to jako wadę kamery. Przez analogię , przecież kamery możesz używać pod woda ale oczywiście w specjalnej obudowie Sony.
To przykre stary ale wg. mnie nie masz racji.
pozdrowienia
Leszek
 
Do góry