Problem z HDMI/DVI

radess

New member
Witam serdecznie.

Mam problem. Posiadam konsolę PS3 i telewizor Philips 26" z HD Ready (model pf 4310).


Podłączyłem konsolę za pomocą kabla S-Video (był w komplecie) i uzyskałem standardowe 576i. Następnego dnia kupiłem kabel HDMI i chciałem go podpiąć by uzyskać lepszy obraz. Nici z tego, ponieważ mój TV nie ma złącza HDMI mimo, że to HD Ready (dziwnee...). Zobaczyłem do instrukcji telewizora i okazuje się, że TV ma cyfrowe złącze - DVI. Kupiłem zatem przejściówkę z HDMI na DVI, podłączyłem. Konsola wykryła nowe okablowanie ale po zatwierdzeniu czy chcę używać kabla HDMI nic się nie wydarzyło-dalej miałem obraz 576i zamiast nawet głupich 720p...

Pogrzebałem w opcjach konsoli w zakładce Display Settings i nic. Nie mogłem zmienić obrazu na lepszy ponieważ po 30 sekundowym teście miałem do wyboru tylko trzy opcje: test, enter, cancel...

Od razu wyjaśniam, że kabel jest ok, ponieważ jak już napisałem konsola go wykryła.

Co mam robić? Może mój TV jest za przeproszeniem do dupy? Jego dane techniczne znajdziecie na pierwszej lepszej stronie po wpisaniu modelu w google...

Pomocy :)
 

joker

New member
Witam

Ten tv ma obsługę HDCP przez DVI, więc wszystko powinno być w porządku.
Oczywiście wyłączyłeś wysyłanie dźwięku przez HDMI (DVI w tym tv nie obsługuję dźwięku).

Pozdrawiam
 

radess

New member
joker napisał:
Witam

Ten tv ma obsługę HDCP przez DVI, więc wszystko powinno być w porządku.
Oczywiście wyłączyłeś wysyłanie dźwięku przez HDMI (DVI w tym tv nie obsługuję dźwięku).

Pozdrawiam


Zrobiłem tak: podpiąłem kabel S-Video od konsoli do TV równoczeście podpinając tą przejściówkę z HDMI na DVI i jest to co napisałem.
Jeśli wyciągnąłem kabel S-Video obraz znikł :)

Więc co jest grane?
 

pawek

New member
Niemam ps3 duzo nie pomoge, ale moze opcja enter to jest zatwierdz ?
S-video odlaczasz obraz znika a wybrales w tv zrodlo na dvi ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ustaw w PS3 tylko jeden tryb wysyłania obrazu i to po HDMI (w sumie i tak chyba nie da się dwóch jednocześnie).

Jeśli miałeś ciągle 576i to wygląda, że konsola miała zapamiętane ustawienia dla kabla S-Video.

Jeśli ustawisz obraz po HDMI to nie powinno być nic widać po S-Video - ale za to nie dam sobie ręki uciąć a nie mam teraz jak sprawdzić.

Podobnie jest z dźwiękiem - albo idzie np. po HDMI albo po Optyku.

I tak jak pisze pawek na tym wejściu, na którym oglądałeś S-Video na pewno nie zobaczysz HDMI, trzeba przełączyć w TV również.

Pozdrawiam,
 

radess

New member
Gdybym ja jeszcze wiedział jak to zrobić tzn jak przełączyć w telewizorze na tą opcje. No musze poszukac w instrukcji gdzieś może coś o tym będzie. Co to znaczy, że mam ustawić obraz PO HDMI? Jakoś nie kumam. Czy chodziło Ci o słowo POD?


A jeszcze problem jest taki, że po kliknięciu w opcjach na HDMI nie wyskakują kolejne okna (a w instrukcji jest napisane, że powinny), w przypadku wybra
nia kabla Component są kolejne okna no ale takiego wejścia to ja nie mam :(


@pawek

Enter w opcjach wybrania rozdziałki służy tylko do zaznaczenia, którą rodziałkę chcę używać, by zatwierdzić trzeba zrobić test. Jeśli po 30 sekundach obraz jest ciągle czarny to system wróci do poprzedniej opcji ustawień grafiki...tak też się dzieje w przypadku wybrania przeze mnie kabla HDMI. Albo jest gorzej, w ogóle nie wraca tylko ciągle jest czarny i w końcu trzeba zresetować konsolę :(
 

radess

New member
pawek napisał:
Na pilocie wcisnij AV nastepnie kursorami ^ wybierz HD i zatwierdz >.
A potem sprobuj testu w konsoli.

Tak właśnie przed chwilą zrobiłem i po kliknięciu na HD zrobił się czarny ekran i pisze: brak sygnału :(

No jak to brak skoro kabel jest?

Może mam zły kabel: bo on jest kablem który z jednej strony ma wtyk hdmi a z drugiej dvi, nie podłączam dodatkowych adapterów czy coś...
 

radess

New member
Nie, kiedy próbowałem przełączyć na tryb HD konsola była wyłączona. Potem spróbuje na włączonej konsoli to zrobić ale coś czuje, że nic z tego :)

Czyli najpierw mam włączyć HD a potem spróbować załączyć HDMI?
 

radess

New member
pawek napisał:
Niestety przy polaczeniu hdmi-dvi przesylany jest tylko obraz , musisz podlaczyc dodatkowy kabelek audio .


No dobra tylko nie wiem czy starczy miejsca bo jeden czincz jest zajęty przed kable S-Video a drugi przez kino domowe. Taki kabel to obojętnie jaki kupić czy jakoś specjalnie się nazywa? Z tyłu na panelu telewizora są takie wejścia na audio. Można tam między innymi podłączyć słuchawki. To jak to zrobić szybko, a dobrze?
 

pawek

New member
Nie kabel tylko przejsciowka i trzeba to podlaczyc kolo wejscia dvi w tv. A moze lepiej dzwiek puscic przez kino domowe?
 

radess

New member
pawek napisał:
Nie kabel tylko przejsciowka i trzeba to podlaczyc kolo wejscia dvi w tv. A moze lepiej dzwiek puscic przez kino domowe?

Przez kino? No właśnie podpiałem je. Tylko czy musze kupowac znowu jakąś przejściówkę, jak tak to jaką ? A jeśli nie to jak zrobić żeby dźwięk szedł przez kino ?
 

pawek

New member
Widze ze twoje kino ma optical in ps3 ma optical out ,czyli najlepsze co mozesz zrobic to polaczyc ps3 z kinem kabelkiem optycznym.Polecam
 

radess

New member
pawek napisał:
Widze ze twoje kino ma optical in ps3 ma optical out ,czyli najlepsze co mozesz zrobic to polaczyc ps3 z kinem kabelkiem optycznym.Polecam

Czy taki kabelek jest drogi i czy można go kupić w każdym sklepie RTV ?
 
Do góry