Problem z dźwiękiem przestrzennym

ArekZ

New member
Witam
Stary zestaw: głośniki 5.0, amplituner Yamaha RX-V350 i odtwarzacz Yamaha DVD-S550. Dźwięk DD lub DTS z filmów DVD - rewelacja.
Zmieniony zestaw: głośniki i amplituner ten sam, odtwarzacz Samsung BD-C6500. Problem z DD i DTS z filmów DVD.
Odtwarzacz BD połączony z TV przez HDMI, natomiast z amplitunerem przez przewód optyczny.
Ustawiłem w odtwarzaczu opcję wyjścia cyfrowego na "Bitstream". Amplituner pokazuje, że jest dźwięk DD lub DTS, ale...
W tylnych głośnikach słuchać tylko jakby szum tego co odtwarzają inne, a wszystkie efekty słyszane są w głośnikach głównych. Zero przyjemności z oglądania filmu.
Czy ktoś wie, o co chodzi? Czy to kwestia amplitunera, czy ustawień?
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
no to sprawdź jaki tryb masz w ampli - powinien normalnie grać - najlepiej podłącz komputer cyfrowo i jakimś edytorem audio powysyłaj na kazdy kanał sygnał - może masz skopany ampli
 

ArekZ

New member
Ampli i kabel są w porządku, gdyż z DVD Yamaha grają bez problemu.
Albo coś się gryzie między BD Samsung i ampli Yamaha (tylko co), albo kwestia jakiś ustawień, do których jeszcze nie dotarłem (a wydaje mi się, że ustawiałem już wszystko).
Dobrze byłoby podłączyć BD Samsung do ampli z HDMI, ale skąd go wziąć.
 

moods

New member
Podłącz BD(DVD) z ampli poprzez hdmi a ampla z tv optykiem.
UPS skucha nie doczytałem, że brak w ampli hdmi.Sorki
 

ArekZ

New member
No to będę się bawił dalej :)

Ostatnio czytałem na forum o problemach z obrazem i ktoś zaproponował zmianę ustawień, co poskutkowało.
Miałem nadzieję, że i w moim przypadku tak się stanie :-(
Jak odnajdę problem to dam znać, ale najpierw muszę znaleźć czas.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
masz w odtwarzaczu BD ustawione rozkodowywanie dts i dd "on board" , poniewaz przez spdif nie da sie przeslac sygnalu wielokanalowego w postaci pcm nastepuje downmix i "przechodza" tylko dwa kanaly.
ustaw wlasciwa opcje w menu audio odtwarzacza dla przesylu dts i dd.
 

ArekZ

New member
Udało mi się jakoś to wszystko poustawiać. Musiałem pogrzebać w ustawieniach odtwarzacza BD i amplitunera.
Wygląda na to, że odtwarzacz BD sygnał dla bocznych głośników przestrzennych przesyła dobrze, natomiast sygnał dla tylnych głośników przestrzennych przesyła do głośników przednich. Jednak tego już się raczej nie da zmienić. Czas na nowy amplituner.
Pozdrawiam
 

ArekZ

New member
Stary zestaw: głośniki 5.0, amplituner Yamaha RX-V350 i odtwarzacz Yamaha DVD-S550. Dźwięk DD lub DTS z filmów DVD - rewelacja.
Zmieniony zestaw: głośniki i amplituner ten sam, odtwarzacz Samsung BD-C6500. Problem z DD i DTS z filmów DVD.
Odtwarzacz BD połączony z TV przez HDMI, natomiast z amplitunerem przez przewód optyczny.
...
Jak pisałem wcześniej - głośniki 5.0, amplituner Yamaha RX-V350 i odtwarzacz Samsung BD-C6500.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
po pierwsze skad wytrzasnales 7 kanalowy dzwiek z formatow stratnych ?!
po drugie - skad wiesz ,ze "tyl idzie na przod" ?
po trzecie- czy uzywasz bi-amp ?
po czwarte - to ta yamaha ma 7.1 ? to niski model mi sie wydaje....?
 

ArekZ

New member
po pierwsze skad wytrzasnales 7 kanalowy dzwiek z formatow stratnych ?!
Testowałem sprzęt na standardowych filmach DVD, jak również na plikach z dźwiękiem 7.1.
po drugie - skad wiesz ,ze "tyl idzie na przod" ?
Tak mi się wydaje, bo przestrzeń dźwiękowa jest "bogatsza" z przodu przy odtwarzaniu filmu DVD. Przy wcześniejszym ustawieniu sprzętu (DVD Yamaha zamiast BD Samsung) przestrzeń dźwiękowa była równomiernie "rozłożona" wokół.
po trzecie- czy uzywasz bi-amp ?
Nie.
po czwarte - to ta yamaha ma 7.1 ? to niski model mi sie wydaje....?
Amplituner Yamaha ma 5.1, ale BD Samsung 7.1.
Przy odtwarzaniu plików z dźwiękiem 7.1, jakoś jest on przesyłany pomiędzy BD a amplitunerem i tu coś się dzieje, czego nie mogę ustawić (a może po prostu się nie da).
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wrocilem do twojego pierwszego postu.wiec tak : twoj problem jest wyimaginowany, optykiem nie przeslesz sygnalu 7.1.
wlasciwie na tym mozna zakonczyc, poczytaj troche jesli nadal bedziesz mial jakies watpliwosci.
 

ArekZ

New member
Stary zestaw: głośniki 5.0, amplituner Yamaha RX-V350 i odtwarzacz Yamaha DVD-S550. Dźwięk DD lub DTS z filmów DVD - rewelacja.
Zmieniony zestaw: głośniki i amplituner ten sam, odtwarzacz Samsung BD-C6500. Problem z DD i DTS z filmów DVD.
W pierwszym poście nic nie pisałem o sygnale 7.1. Chodziło mi o to, że w starym zestawie dźwięk w filmach DVD był super, natomiast po zmianie odtwarzacza z DVD na BD dźwięk w filmach DVD się popsuł. Pozmieniałem ustawienie w odtwarzaczu i w amplitunerze i jest OK (nie super, ale w porządku).
Myślę, że po zmianie amplitunera (z HDMI) wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie w pierwszym ale z 12-tego mozna tak wywnioskowac a w 16-tym napisales wyraznie "..z dzwiekiem 7.1".
 
Ostatnia edycja:
Do góry