Problem z dźwiękiem przestrzennym yamaha 475

dandii

New member
Witam, mój sprzęt to yamaha rx-v 475.Pierwsze co zrobiłem, jak podłączyłem głośniki do amplitunera, to optymalizacja automatycznego ustawiania parametrów głośników YPAD. Test przeszedł pozytywnie. Postanowiłem przetestować dźwięk przestrzenny i pobrałem próbki z dźwiękiem. Wszystko zgrałem na pendriva.
Dodatkowo posiadam dekoder dvbt firmy FERGUSON ARIVA T65 tylko i wyłączne do obsługi pendriva
Posiadam również dekoder inea, telewizji kablowej firmy abd, mam wybór dzwieku stereo i przestrzennego .Dźwięk ustawiony jest na przestrzenny.
Wracamy do tematu

Problem polega na tym jak włączę test dzwięku dolby digital plus 5+1 speaker test i inne podobne programy. Amplituner pokazuje, że jest dźwięk DD lub DTS, ale podczas testu nie działają tylne głośniki i tak samo subwoofer. Efekty które powinny lecieć w tylnych głośnikach słyszane są w przednich kolumnach. Prawidłowo działa tylko głośnik centralny i fronty.

Wszystko mam podłączone przewodami hdmi.

Podczas słuchania muzyki, oglądania filmów, programów tv, subwoofer działa i tylne głośniki również, ale nie słychać dźwięku przestrzennego.

Czy ktoś wie, o co chodzi? Czy to kwestia amplitunera, czy ustawień?
Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pobaw się tymi różnymi trybami dźwięku jakie masz dostępne, bo jeżeli puścisz sobie film w 5.1 a na pilocie wybierzesz tryb np. stereo, to normalne że będą grały tylko 2 kolumny. Dodatkowo programy czy filmy z TV rzadko kiedy są nadawane w 5.1. Najlepiej to zapuścić płytkę z dobrym filmem na DVD czy BD i wtedy potestować.
 
Do góry