Problem z dźwiękiem! Nie ma go w ogóle... :/ Monitor Acer A221HQL i PS3

Quarantino

New member
Witam.

Mój brat kupił dzisiaj sobie monitor w Biedronce taki: Acer A221HQL

Monitor ten posiada 2 wejścia. Jedno to VGA a drugie pod DVI. Jako, że nie ma on wejścia HDMI, to musieliśmy podłączyć konsolę do monitora przez kabel HDMI, ale z końcówką DVI. Obraz oczywiście wyświetlany jest w 1080p w menu, w grach tak jak gry mają. Monitor ten ma głośniki w sobie wbudowane. Pytanie, czemu nie ma w ogóle dźwięku? One działają, bo jak podłączyłem je z tyłu kablem pod Audio IN i laptopa, to muzyka w winampa leciała cały czas. Ale za cholerę, nic nie można zrobić, by był dźwięk w grach. Podłączałem poprzez kabel audio do głośników i dupa, znikąd nie chce iść ten dźwięk. I pytanie takie. Czy da się coś zrobić z tym, jeżeli nie to czy można kupić jakieś głośniki/słuchawki które od razu podłączę pod PS3 tylko i wyłącznie i będzie leciał od razu dźwięk. Wiem, że PS3 posiada z tyłu wejście/wyjście cyfrowe, ale za cholerę nie wiem co tam da się podłączyć.

PS. Moja odpowiedź z innego forum na ten temat:

Z tyłu jest takie zielone wejście (kółko) i pisze Audio IN. Jeżeli zwykłym kablem tylko, że w zestawie był z obwódkami zielonymi, podłączyłem ten monitor do głośników to nie było w ogóle dźwięku. Jak podłączyłem do laptopa, odpaliłem winampa to dźwięk był i leciał z głośników w monitorze. Taki kabel jak wyżej, mam też w domu (czarny) i nic też nie było :/. Nawet jak podłączyłem słuchawki z tyłu do monitora, to też nie było dźwięku. Mam nadzieję, że da się coś kupić, bo szkoda byłoby wywalać w błoto 480zł za całkiem dobry monitor, który do PS3 wydaje się odpowiedni.

Z góry dzięki za pomoc!
 
Do góry