Problem z dźwiękiem (HDMI) - TV 32Philips8404 - recorder "n" !!!

kris1975kris

New member
Witam, mam problem z dźwiękiem na TV, raz jest ,a raz go nie ma :( Oglądam np. TVN HD pstrykam kanałami , później wracam do TVN HD i już nie ma dźwięku, na innych kanałach jest podobnie zanika dźwięk. Trzeba nieraz czekać kilka lub kilkanaście minut, aby dźwięk się pojawił. Resetowałem recorder, zmieniałem w menu recordera dźwięk z 5.1 na stereo to samo. Sprawdzałem kabel którym jest podłączony TV z recorderem "n" czyli HDMI (inny kabel HDMI) nic nie dało.
Proszę o pomoc, pozdrawiam :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
kris1975kris napisał:
Witam, mam problem z dźwiękiem na TV, raz jest ,a raz go nie ma :( Oglądam np. TVN HD pstrykam kanałami , później wracam do TVN HD i już nie ma dźwięku, na innych kanałach jest podobnie zanika dźwięk. Trzeba nieraz czekać kilka lub kilkanaście minut, aby dźwięk się pojawił. Resetowałem recorder, zmieniałem w menu recordera dźwięk z 5.1 na stereo to samo. Sprawdzałem kabel którym jest podłączony TV z recorderem "n" czyli HDMI (inny kabel HDMI) nic nie dało.
Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Może twój tv nie obsługuje DD5.1 i jak się pojawia w jakiejś audycji dźwięk w tym formacie, to słyszysz ciszę.

Wejdź do menu diagnostyki nboxa i na którymś z kolei ekranie diagnostyki powinna pojawić się lista obsługiwanych przez telewizor formatów wizji, a pod nimi lista obsługiwanych formatów fonii. Jakie formaty fonii są tam wypisane?
 

ubity

New member
kris1975kris napisał:
Witam, mam problem z dźwiękiem na TV, raz jest ,a raz go nie ma :( Oglądam np. TVN HD pstrykam kanałami , później wracam do TVN HD i już nie ma dźwięku, na innych kanałach jest podobnie zanika dźwięk. Trzeba nieraz czekać kilka lub kilkanaście minut, aby dźwięk się pojawił. Resetowałem recorder, zmieniałem w menu recordera dźwięk z 5.1 na stereo to samo. Sprawdzałem kabel którym jest podłączony TV z recorderem "n" czyli HDMI (inny kabel HDMI) nic nie dało.
Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Miałem raz tak i pan sprzedający n powiedział abym wszedł w ustawienia i włączył USTAWIENIA DOMYŚLNE dekodera-POMOGŁO(mam zestaw b651 i nboxHDTV )
sprawdz inny kabel ,a jak nie pomoże to po prostu wymień dekoder.
 

sonic01

New member
Ja mam turbodekoder podłączony do TV kablem HDMI a z TV do ampli mam podłączony kabel optyczny bo TV przekazuje dźwięk do ampli i dziwne jest to że na kanałach z normalnym dźwiękiem po przełączeniu na taki kanał w ampli od razu słychać dźwięk natomiast kiedy przełączę na kanał gdzie jest dźwięk DD 5.1 to dźwięk w ampli jest dopiero po 2-3 sekundach, tzn. przez te 2-3 sekundy jest po prostu cisza a potem jest już normalny dźwięk i wszystko w porządku. Czy to normalne takie opóźnienie ?
 
Do góry