Problem z dzwiekiem DENON, C+4K

roped

New member
Mam problem z dzwiekiem na kanale 4K. Wczoraj ogladalem film i co kilka, kilkanascie sekund dzwiek zanikal na sekunde/ ulamek sekundy. Dekoder C+ podlaczylem do TV LG OLED, tv zas do amplitunera Denon ( przez HDMI ARC). Kiedy przelaczylem w dekoderze na kanal C+Film, gdzie odtwarzany byl ten sam film, problemow z dzwiekiem nie bylo. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na C+4K dzwiek w ampli identyfikuje mi sie jako DD+, a na C+Film DD. I druga sprawa. Gdy przelaczam kanaly w dekoderze CanalPlus czasami dochodzi do pojawienia sie w glosnikach tak jakby sprzezenia ( przez ulamek sekundy :( ). Czy ja mam cos zle podlaczone czy sprzet jest wadliwy czy musze z tym po prostu zyc? :eek:
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Najprawdopodobniej C+4K podawał ścieżkę Dolby Atmos, stąd DD+ widać na twoim amplitunerze. Gdybyś miał konfigurację głośników zgodną z Dolby Atmos to wiedziałbyś właśnie "Dolby Atmos"...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie nie będzie. Amplituner między innym do tego służy aby spinać wszystkie urządzenia i wysyłać obraz dalej.
 

roped

New member
To jeszcze dopytam. Czy mozna z amplitunera wyslac obraz do telewizora a na glosniki wyslac dzwiek z radia internetowego? Mam ampli DENON AVR-S560H. Niestety w zestawie brak instrukcji, a ta z netu jakos dla mnie jest malo czytelna :/ I w ogole dzieki za odpowiedz!
PS I jeszcze jedna moja uwaga. Mam gramofon podpiety do tego Denona. Jednak nie do gniazdka PHONO ( strasznie buczy!) tylko pod CBL/SAT. I obojetnie, czy uzywam przedwzmacniacza czy nie, to przez dedykowane wejscie Phono nie moge sluchac analogow...
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Hm 560 czy 650 ?Jeśli ten drugi to AVR-S650H.
Generalnie funkcja o której mówisz działa z tym że amplituner raczej musi mieć jakiś procesor obrazu ,jeśli Deonon to coś w stylu X4500 wzwyż.
 
Do góry