problem z doborem dostawcy sygnału

oszołom

New member
Cześć.
Mam duży dylemat (tak mi się wydaje).
Stoje przed wyborem nowego dostawcy sygnału telewizyjnego.
W grę wchodzą wszyscy na rynku oprócz kablówek.
Największym problemem jest to, że posiadam 2 telewizory, więc jestem skazany na multiroom.
A najgorsze jest to że jeden z nich to nowy Philips z DVB-T I DVB-C, a drugi to zwykły kineskopowy LG.
Wkurza mnie to że do telewizora kóry nie jest przystosowany do standardów aktualnych platform cyfrowych musze kupować drugi dekoder. I tak :
N-ka myslałem o niej ale dobiło mnie dodatkowe 20pln dopłaty za multiroom no i kupa kasy za 2 dekodery na starcie.
CYFRA+ - dekodery chyba najtańsze, ale programowo słabo.
POLSAT - podobie jak cyfra.
Telewizja na kartę - jeśli chodzi o cenę i kilka programów za darmo to wygląda rewelacyjnie, nie stety nic nie wiem o muliroomie.
TP Liveobox - fajnie bo tanio razem z Internetem i tutaj chyba nie ma problemu z podzieleniem sygnału. Ale z tego co widziael to tam nie ma żadnego HD.

Moje pytanie brzmi, jak najkorzystniej zrobić tak abym miał na 2 telewizorach telewizję?. Czy np. jak zainwestuję i kupie sobie dekoder, to jakie będę odbierał polskie kanały i czy jakieś w HD?.
Jeśli zdecyduje się na któregoś z operatorów, to czy po upływie umowy dekoder jest już moją własnością i czy jak tak to nadal bedę miał wszytkie kanały czy tylko te ogólnodostępne.
Na koniec zaznaczam, że nie chce płacić więcej niż 50-60pln miesięcznie.
 

GerbaPL

New member
Z tych wszystkich co wymieniłeś to tylko Cyfra+ i N mają usługę Multiroom.
Ofertę kanałową wygrywa n'ka ale cena jest trochę wygurowana.Cyfra+ nie wychodzi najgorzej.w cyfrze+ multiroom kosztuje 15 zł/mies. a do tego pakiet Optimum który ma stosunkowo dużo kanałów i może konkurować z takimi jak N czy cyfrowy polsat.Pakiet optimum kosztuje 52 zł/mies.A więc najtańszy multiroom będzie cię kosztował 67 zł/mies licząc abonament pakietu i multiroom.I możesz dokupić dekoder SD-za 99zł lub HD-za 149 zł.Noi również podstawowy dekoder do pierwszego telewizora kosztuje 29 zł na własność.
Pozdrawiam
 

oszołom

New member
Ok.
A czy jest jakaś opcja że np. kupię sobie TV bez multiroomu ale wezmę ten drugi (turbo dekoder), a drugi dekoder (ten najzwyklejszy kupię sobie oddzielnie i połączę je kablem)?.
Lub inaczej: czy jest jakiś sposób aby odbierać telewizję na 2 telewizorach i nie płacić za jakieś urządzenia, tylko we własnym zakresie doprowadzić sygnał na drugi telewizor?
 

GerbaPL

New member
Tak, ale będziesz oglądał to samo na dwóch telewizorach i na dodatek przeciągnąć EURO od dekodera do drugiego pokoju.Jeszcze jednym rozwiązaniem jest splitter C+ ale to jest trochę kosztowne i czasem nawet wydają 500zł i projekt nie wypala.A w usłudze multiroom C+ to jak coś nie działa to cyfra za to odpowiada.Gdzie mieszkasz?Może są jacyś lokalni dostawcy kablówki w któej jednorazowo wydasz 10 zł i masz w dwóch pokojach telewizję.
Pozdro
 

bzyq

Member
Nie wiem czy dobrze robisz odrzucając od razu na wstępie ofertę sieci kablowych. Osobiści mam tak, że w jednym pokoju mam tv cyfrową UPC a w sypialni mam tv analogową i wszystko w cenie tv cyfrowej. Na jakość tv cyfrowej nie narzekam, uważam że jest bardzo dobra.
 
Do góry