PROBLEM Z DLNA w TX-P42G20

MegaTherion

New member
Witam,

Dziś poł niedzieli próbuje podłączyć dlna w TX-p42G20
POsiadam router D-Link DI-824VUP+

DHCP było testowane w tybie auto jak i statczne adresy IP po mac.

W tv ustawiłem wszystko ręcznie, IP , brame , dns itp

Wykonuje test połączenie w tv i co następuje:
- sprawdzanie jest.............. OK!
- Sprawdzanie adresu IP...... OK!
- Sprawdzanie urządz. o takim samym adresie IP....... OK!
- Sprawdzanie połączenia z bramą .... BŁĄD..... i co ważne....parę razy udało się uzyskać połączenie z bramą.


Natomiast nigdy nie udało się SPRAWDZIĆ ŁĄCZNOŚCI Z SERWEREM :(

ustawienia:
IP: 192.168.0.105
maska 255.255.255.0
brama: 192.168.0.1

i dns podaje z routera lub sprawdziłem na kompie poprzez polecenie ipconfig /all

proszę o pomoc...

Co jeszcze PS3 Media server też nei widzie TV
TV nie pinguje.... :(
Już nei wiem co poustawiać, sprawdzić. dhcp z automatu nei przypisuje adresu. Tylko na sztywno przydzielam adres dla maca telewizora.
 

MegaTherion

New member
Jaki windows jak Vista to jest trochę zabawy ja walczyłem cały dzień

Windows XP Prof SP2


Ale nawet jeśli...to przecież wystarczy sam router który udostępnia połączenia. Wiec komp zostawiam w spokoju. A przypomnę problem to:

"- Sprawdzanie połączenia z bramą .... BŁĄD..... i co ważne....parę razy udało się uzyskać połączenie z bramą.


Natomiast nigdy nie udało się SPRAWDZIĆ ŁĄCZNOŚCI Z SERWEREM
 

yahu72

New member
Witam

Ustaw w ruterze dhcp off i przypisz na każdym urządzeniu w sieci stałe ip.
Nie przypisuj do mac adresu TV tylko w tv wpisz ręcznie adres ip. Ustawienia bramy i adres DNS taki sam . Sprawdź przewód ruter--tv


ftp://ftp.dlink.pl/di/di-824vupplus/ najnowszy firmware do twojego rutera

oraz zainstaluj sp3 do XP

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MegaTherion

New member
Witam

Ustaw w ruterze dhcp off i przypisz na każdym urządzeniu w sieci stałe ip.
Nie przypisuj do mac adresu TV tylko w tv wpisz ręcznie adres ip. Ustawienia bramy i adres DNS taki sam . Sprawdź przewód ruter--tv


ftp://ftp.dlink.pl/di/di-824vupplus/ najnowszy firmware do twojego rutera

oraz zainstaluj sp3 do XP

pozdrawiam

Zrobiłem tak jak pisałeś...bez rezultatu.....brak połączenia z bramą
Router ma najnowszy firmware.
 

Load_Error

New member
Zacznij od zera, od sprawdzenia kabli itp. Sam robiles kabel ? Sprawdz gniazda w ruterze, moze sie odgial ktorys z drucikow na gniezdzie, albo przerwany - luzny kabel na wtyczce. Mialem przypadek, ze byl odgiety drucik w gniezdzie RJ-45 i psul cala zabawe z siecia.
Potem zresetuj wszystkie ustawienia w TV, a nawet pokusilbym sie o reset ustawien rutera, kto wie cos tam nakopal :)
Ja podlaczylem do Linksysa i nawet palcem nie ruszylem, samo sie to telewizorowe cudo skonfigurowalo ... jedynie tylko w zaporze odchaczylem adres IP telewizora coby mogl korzystac z zasobow kompa.
 

MegaTherion

New member
Zacznij od zera, od sprawdzenia kabli itp. Sam robiles kabel ? Sprawdz gniazda w ruterze, moze sie odgial ktorys z drucikow na gniezdzie, albo przerwany - luzny kabel na wtyczce. Mialem przypadek, ze byl odgiety drucik w gniezdzie RJ-45 i psul cala zabawe z siecia.
Potem zresetuj wszystkie ustawienia w TV, a nawet pokusilbym sie o reset ustawien rutera, kto wie cos tam nakopal :)
Ja podlaczylem do Linksysa i nawet palcem nie ruszylem, samo sie to telewizorowe cudo skonfigurowalo ... jedynie tylko w zaporze odchaczylem adres IP telewizora coby mogl korzystac z zasobow kompa.

Dopowiem, że sprawdzałem AUTO i też kicha.
Zostały 2 sprawy....
Router do kitu....start dlink...lub z kablem coś.
Kabel sprawdzałem na testerze sieci. Tester wykrył jakiś błąd z żyłami, ALE...wszystkie żyły są ok lecz tester daje komunikat SPLIT (z ang. rozłączone itp.) Jednocześnie zaznaczam, że zaprawiłem kablem prawidłowo. Każda żyła w skrętce jest połączono. Możliwe ze kabel do DUUUUUP***.

Na tym kablu sprawdziłem połączenie Router--->Laptop i wszystko śmiga.

Pozostał tylko router do podmianki.
Jak sprawdzę to Wam napisze o wynikach:razz:
 

MegaTherion

New member
Dopowiem, że sprawdzałem AUTO i też kicha.
Zostały 2 sprawy....
Router do kitu....start dlink...lub z kablem coś.
Kabel sprawdzałem na testerze sieci. Tester wykrył jakiś błąd z żyłami, ALE...wszystkie żyły są ok lecz tester daje komunikat SPLIT (z ang. rozłączone itp.) Jednocześnie zaznaczam, że zaprawiłem kablem prawidłowo. Każda żyła w skrętce jest połączono. Możliwe ze kabel do DUUUUUP***.

Na tym kablu sprawdziłem połączenie Router--->Laptop i wszystko śmiga.

Pozostał tylko router do podmianki.
Jak sprawdzę to Wam napisze o wynikach:razz:

Kaplica, nie działa :(((((
 

zusu

New member
Hej

Panowie, widzę że temat lekko przycichł. Ja wczoraj walczyłem z podłączeniem VT30 do netu i mam dokładnie ten sam objaw. Z siecią WIFI się łączy (widzę w ruterze) lecz w trybie auto nie pobiera adresu IP. Test wykłada się już na pobieraniu adresu IP. Jak mu na sztywno zdefiniuję adres, maskę, etc to test wykłada się na próbie połączenia z bramą. Tak samo jest zarówno po wifi jaki i po kablu. Czy ktoś z Was uporał się z problemem?
 

zusu

New member
Jednak jak ktoś jest zmęczony to nic nie wymysli:)

Udało mi się rozwiązać problem. Okazuje się, że problem leży po stronie rodzaju kabla tzn prosty lub na przekrętkę (crossover). Nie wszystkie rutery mają przełącznik kabla i tu może być przyczyna. Należy dobrać właściwy kabel. Mi na prostym z TP linkiem nie szło, na przekętce poszło. Dlink ma autoswich i szły obydwa kable.

Może się komus przyda ta informacja.

PS
Wifi też działa, moj blad w kluczu WEP:)
Jednak jeśli ktoś zamierza używać DLNA do filmów to zdecydowanie połączenie kablowe.
 
Ostatnia edycja:

MegaTherion

New member
Witam po dłuższej przerwie
Podaje rozwiązanie na mój problem.
Użyć kabla sieciowego z ekranem. Typ to F/UTP Kat. 5E
Działa pięknie i przyjemnie ;-)
Temat do zamknięcia. Dziękuje za pomoc.
 
Do góry