problem z chłodzeniem

januszk280

New member
mam wzmacniacz panasonic model SA HE 75 nie pracuje chłodzenie czy jest jakieś zabezpieczenie typu bezpiecznik jak nie to jakie są koszty naprawy
 

Rafal7

Banned
A czy to nie jest tak w tym ampli że wentylator załącza się gdy temperatura podniesie się do odpowiedniego poziomu?
 

mors111

Active member
Bez reklam
-
mam wzmacniacz panasonic model SA HE 75 nie pracuje chłodzenie czy jest jakieś zabezpieczenie typu bezpiecznik jak nie to jakie są koszty naprawy

mój SA-HE75 już od 11-tu lat pracuje bezproblemowo
wentylator załącza się po przekroczeniu pewnej głośności , zawsze jest cichutki i zimny , jeszcze nie udało mi się go rozgrzać ( w przeciwieństwu do Onkyo 609- max to 55'C ) a wiele już przeżył imprez przy wszystkich kolumnach

załączanie wentylatora wg mnie jest elektroniczne
napis overload pojawiać się może bo masz nadpalony głośnik lub zwarcie w zwrotnicy , skoro przy cichym gra normalnie ,raczej nie jest to powiązane z brakiem zasilania na wentylatorze

jakie masz kolumny ? ile ohm ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez mam ten ampli od nastu lat.

Przy jamo 5,1 tez wywala overload jak wezne glosniej. Jak wlacze tryb stereo to ogarnia fronty na maksa.

Wiec jak ci wyskakuje overload to masz za duze kolumny lub uszkodzone glosniki jak wyzej kolega napisal.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tez mam ten ampli od nastu lat.

Przy jamo 5,1 tez wywala overload jak wezne glosniej. Jak wlacze tryb stereo to ogarnia fronty na maksa.

Wiec jak ci wyskakuje overload to masz za duze kolumny lub uszkodzone glosniki jak wyzej kolega napisal.

jak już pisałem , nigdy i to nie wyskoczyło

jaką masz impedancje kolumn , u mnie fronty 8ohm , reszta 4-8 , i na maxa wiele imprez było na full max przez wiele godzin , a amplituner cały czas chłodny
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie zestaw jamo:
S608 - 6 ohm
S60cen - 6ohm
Satelity s60

I niestety ale chyb przy-16db juz wywalalo overload jak zalaczone bylo kino. Przy stereo bylo ok.
 

mors111

Active member
Bez reklam
U mnie zestaw jamo:
S608 - 6 ohm
S60cen - 6ohm
Satelity s60

I niestety ale chyb przy-16db juz wywalalo overload jak zalaczone bylo kino. Przy stereo bylo ok.

fronty przy większej głośności pewnie nie dają już rady ( wbrew pozorom ten amplituner klasy H+ nieźle "wypycha" kolumny ) i impedancja spada do poziomu 4ohm i amplituner nie wyrabia dlatego taki efekt
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ooo pierwszy raz slysze o overload na ampli. Nigdy mi siw to nie przytrafilo a mialem rozne modele onkyo, marantza i denona.
A nie jest to przypadkiem z powodu zbyt duzej temparatury ampli ? Moze chlodzenie nie wyrabia.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

januszk280

New member
Janusz

Dałem amplituner do naprawy gość po rozpatrzeniu zaproponował dodatkowe chłodzenie zgodziłem się i po podłączeniu było słychać pracę wentylatorka w głośnikach wiec z powrotem do niby serwisanta bo juz o nim mam takie zdanie poprawia i nie słychać ale coś spieprzył bo po podłączeniu drugiego czincza jest straszne buczenie tak jakby było zwarcie .więc przestrzegam takich gości co sie biorą za naprawy a nie mają zielonego pojecia tak ze z chłodzenia mam problem z buczeniem w głośnikach
 

mors111

Active member
Bez reklam
całkiem niezły musiał być ten Pan "Zenek" , który dołożył dodatkowy ( może większy , wydajniejszy ) wiatrak do amplitunera który praktycznie się nie grzeje

to tak jakby do Fiata 126p ( popularnie Malucha ) zamontować dodatkowo duży wiatrak do chłodzenia silnika , który to przejechał niejednokrotnie kilkaset tyś. km ze swoją zawrotnie maksymalna prędkością ~ 110km/h i nadal jeździ

ile skasował pan Zenek za naprawę i popsucie sprzętu ?

u mnie w komisie ostatnio stał taki Panasonic bodajże za 350zł
 
Do góry