Problem z 55ASM651

aga1982

New member
Witam

Posiadam 55ASM651 od czterech miesięcy i masę problemów

Po pierwsze EPG jestem podłączony do kablówki (DVB-C). EPG ogranicza tylko do aktualnego i następnego wydarzenia na pasku info i tu jest oki. Natomiast czas w rogu jest dziwny i co chwila się zmienia, natomiast po wejściu do EPG pusto!!! i data z kosmosu 2028 albo 1905 albo inna i co chwila się zmienia, dodam że kolega posiada plazme 50g20 i te same cyrki się dzieją. Dziwne bo na drugim tv samsunga cały tygodniowy EPG śmiga aż miło, na tunerze zewnętrznym też śmiga tylko na panasie problem

Druga kwestia to aplikacje youtube po wejściu biały ekran i to od początku (4 miesiące) jeszcze z niego nie mogłem skorzystać, gdyż nie działa, tak samo z innymi aplikacjami np. iconcerts biały ekran. Kilka z tego repertuaru rzekomego "smarta" chodzi :grin: przynajmniej tyle.

Trzecia kwestia to przeglądarka mogę tylko raz w wyszukiwarce coś znaleźć za drugim razem jest całkowity zwis odbiornika tylko pilotem można go wyłączyć i włączyć .

Czwarta kwestia to pasek informacyjny u góry i niebieski pasek u dołu po uruchomieniu odbiornika tutaj znowu problem niejednokrotnie po uruchomieniu te paski po krótkim czasie nie znikają trzeba jeszcze raz odbiornik wyłączyć i włączyć

Dodam na koniec ze wgrany jest najnowszy firmware 3.101

Proszę o sugestie
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam.
Mam dwa telewizory plazmowe panasonica tzn tx-p42cx3e i tx-p42x60e epg dziala bardzo dobrze z dvb-t i telewizji kablowej .Jesli epg nie dziala z telewizji kablowej to wina operatora telewizji kablowej.
Jesli chodzi o paski informacyjne to w menu telewizora mozna wylaczyc wyswietlanie paskow.Wylaczylem natychmiast .
Dzialanie aplikacji internetowych , nie posiadam takiej funkcji w telewizorze ale w wielu przypadkach pomaga przywrocenie ustawien fabrycznych telewizora.Wybranie dom i Polska.Musisz sprawdzic.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Tak jak już napisał @digitalus, problemy z EPG mogą leżeć po stronie operatora (nawiasem, dobrze by było dać info co to za kablówka, może juzerów z takim objawem znajdzie się więcej). Podobnie było z nieprawidłowym wyświetlaniem polskich znaków w Vectrze, zobacz np. ten post:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1171105-post43.html
- i jak widać kwestię rozwiązał jednak dostawca.

Co do reszty, tak jak już wspomniał przedpiśca, po pierwsze primo spróbować reset telewizora do ustawień fabrycznych. Po drugie - jeśli to nie pomoże - zgłosić do supportu/serwisu. Swoją drogą dziwne dla mnie jest, że aż przez 4 m-ce nic nie robiłeś z taką "masą problemów". Gdyby mi tuż po zakupie tv nie działały np. YT, czy inne, nazwijmy umownie podstawowe aplikacje smart (Ipla, Iplex, TVN Player, itp.), notorycznie zawieszała przeglądarka, itp., może bym nie zgłaszał zaraz na drugi dzień, ale na pewno znacznie wcześniej.
Dziwne jest również, że w aplikacjach wciąż widzisz iConcerts. U mnie apka zniknęła kilka miesięcy temu (chyba została wycofana przez Panasa z Viera Marketu, albo wycofana na terenie Polski?). A na pewno była, bo czasem korzystałem. Może masz coś z połączeniem tv do internetu? Chociaż z drugiej strony twierdzisz, że część aplikacji netowych działa poprawnie, co raczej wyklucza tę tezę... Tak czy siak zacząłbym od resetu tv.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To modele marketowe, nie polecaliśmy ich .
Ale zacznij od półgodzinnego resetu telewizora.
 

Stanley

Member
Bez reklam
To modele marketowe, nie polecaliśmy ich .
Marketowe czy budżetowe - rozumiem, że mogą być słabiej wyposażone, mieć okrojone funkcje, gorsze pewne parametry, itp. Jednak funkcje, w które został wyposażony powinny działać prawidłowo, nic nie powinno się wieszać, itd.
Ale zacznij od półgodzinnego resetu telewizora.
A co to jest ten półgodzinny reset, pierwsze słyszę? Lub inaczej: jak utrzymać telewizor przez 30min. w stanie permanentnego resetu? :confused:
 
Do góry