Problem z 3D 24p w Sony HX

mecedo

New member
Używam Motion Flow (Clear Plus) w trybie 2D 23.976fps i algorytm ten pracuje świetnie. Bez wątpienia najlepszy algorytm poprawy płynności ze wszystkich telewizorów na rynku:) Judderingu nie ma i oglądanie filmów jest przyjemnością. Ale problem pojawia się w trybie 3D 24p. Bez Motion Flow nie da się oglądać filmów 3D ze względu na migotanie obrazu. Jak się włączy Motion Flow to migotanie znika ale jest inny problem. Widać że algorytm działa fatalnie. Jak kamera płynnie przesuwa się w bok, to dzieje się to bardo nierównomiernie. Raz szybciej raz wolniej. Dużo lepiej wygląda to bez Motion Flow. Co prawda jest wtedy juddering, ale chociaż przesuwanie kamery jest równomierne i tak nie drażni. Zaobserwowałem to w filmach MVC jak i SBS/OU z mkv.
Częściowe rozwiązanie jakie znalazłem to: ustawienie odświeżania na 50Hz, oglądanie filmów SBS/OU z Reclockiem który przyśpiesza film z 23.976fps do 25fps. Wtedy Motion Flow pracuje poprawnie. Tylko że to rozwiązanie nie zadziała z filmami MVC (np. w PowerDVD), bo standard HDMI dla 3D pozwala tylko na odświeżanie 23.976Hz przy przesyłaniu strumienia MVC.
Zjawisko obserwowałem na moim 46HX750 puszczając filmy z komputera, z odtwarzacza eGreat R6S i testowałem też w Sony Media Centre na 55HX850 ze stacjonarnym odtwarzaczem bluray.

Zaobserwował ktoś może ten problem?

Tylko proszę żeby wypowiedziały się osoby co mają pojęcie o czym piszę. Jak ktoś ma mało czuły wzrok (znam ludzi co grają na PC przy 20fps i twierdzą że nic im się nie tnie, że jest ok), nie wie co to jest "problem 23.976Hz na HTPC", nie wie do czego jest Reclock, albo nie rozróżnia stutteringu od judderingu niech się nie wypowiada, bo będzie tylko jałowa dyskusja:)
 
Do góry