Problem z 2 białymi pikselami.

Arti1

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od niedawna jestem posiadaczem LCD Samsunga. Po miesiącu użytkowania zauważyłem 2 świecące na biało piksele. Piksele te są bardzo blisko siebie, tzn, po przekątnej od siebie i tu pojawia się moje pytanie, czy byście reklamowali lcd, (dodam że jeszcze nie mam podbitej gwar.), choć z odległości 2 metrów nie widać usterki.
Czy w serwisie są w stanie naprawić matrycę, czy powinni wymienić na nowy? Powiem szczerze że niechciałbym żeby mi tam grzebali w środku, mam niestety złe doświadczenia z serwisami.
Dodam tylko że tel , został zakupiony "planetarnym" sklepie :)
Za odpowiedzi bardzo dziękuję.
 

m@rcin

Member
Obawiam się że taka ilość martwych pikseli nie jest powodem reklamacji. W gwarancji zapewne jest napisane jaki procent martwych pikseli kwalifikuje się do reklamacji.
Możesz wymienić TV jeśli sprzedawca wyrazi taką wolę.
 

Arti1

New member
No tak. Przeglądałem normy iso i jeżeli jest to piksel a nie subpiksel to z racji odległości jednego piksela od drugiego należy się wymiana/naprawa - jeżeli oczywiście da się to wogóle naprawić. Zauważyłem też że na niebieskim tle jest to dużo mniej widoczne, niż na czarnym ale postaram się jakoś programikiem sprawdzić. Dzięki za zainteresowaniem.
 

motobartcompany

New member
Dzwoń na infolinie, nie masz co gdybać, jeżeli ci to przeszkadza domagaj się wymiany.

Co do naprawiania TV to ja bym wolał 10 takich pikseli niż porysowana obudowa przez serwis;)
 

Arti1

New member
motobartcompany napisał:
Ja u siebie miałem 14 subpikseli pikseli i to też nie podlegało gwarancji. Ja bym na twoim miejscu nic nie robił bo możesz dostać znacznie gorszą sztuke.

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/norma.pdf

możesz zadzwonić też na infolinie samsunga. myśle że nikt ci nie odpowie na to pytanie bo wszystko zależy od serwisu.

A tak swoją drogą to jak Ty nie zauważyłeś 14 subpikseli?
Chyba że jest taka opcja że mogą się pojawić w trakcie użytkowania telewizorka i wtedy to już nie masz na to wpływu.
 

motobartcompany

New member
kupowałem TV w sklepie i fabryczna nówkę rozpakowałem, sprawdzałem na planszach testowych i niby było czysto.

W sklepie było jasno, czar prysnął jak po ciemku w domu dałem czarną planszę, niebieskawe piksele były tylko widoczne na czarnym tle i do tego w zupełnej ciemności

2 razy udało mi się kupić LCD z zupełnie czystą matrycą, przeważnie to kilka subpikseli no i czasem nie równo podświetlona matryca.

poczytaj sobie ten temat

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13502&page=5&highlight=martwe+piksele

często chodze po marketach i patrze na TV, uszkodzone piksele to normalka nawet w instrukcji o tym piszą;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry