Problem Yamaha RX-N600

papdzan

New member
Posiadam od dwoch dni ampli av yamaha RX-N600+eltax monitor 3(tyły) + eltax symphony 6.4(fronty) i po jakims czasie jak podglosnie tak do -25db to sie amplituner wyłancza i niewiem co sie dzieje. Glosniki sprawdzilem sa podpiete prawidłowo , amplituner nie jest niczym osłoniety i nie powinien sie grzac ale po jakims czasie (ok godzinie) jest ciepły jak przystawie reke do góry obudowy ale nie wiem co mam myslec. Czytałem cos o zabezpieczeniach , ze jesli glosniki sa 4ohm a ampli jest 8 to moze tak byc ale glosniki sa 4-8ohm. I jeszcze cos jak sie wyłoczy na poziomie -25db to jak go wlanczam na tym samym to sie spowrotem wyłancza ale jak przycisze to moge dalej słuchac. Z góry dzieki z a pomoc.
 

Bambolo82

Banned
A ustawiłeś ampli Yamaha na obsługę kolumn poniżej 8ohm'ów?
To się robi ręcznie na samym początku po podłączeniu do kolumn i wszystkiego do prądu, zanim jeszcze puścisz auto konfigurację YPAO.

Masz dobrze chłodzone ampli? Chyba nie przykryłeś go obrusem ani nie zamknąłeś w szafce nocnej?

Sprawdź czy na wyświetlaczu nie wyskakuje jakiś błąd, jeżeli tak to sprawdź jego oznaczenia w instrukcji. Może kolumny źle podpięte?

Yamaha pisze swoje instrukcje w konwencji "krok po kroku" oraz po kątem problemów i ich rozwiązań. Przeczytaj instrukcję.

Osobiście obstawiam, że słabo ją przeczytałeś i nie ustawiłeś obsługi kolumn poniżej 8-ohm.
 
Ostatnia edycja:
Do góry