Problem: wina sprzętu czy kabla HDMI?

Nowicjusz

New member
Witam,

mam taki problem, że podłączyłem telewizor LCD (JVC LT-32S60) z odtwarzaczem Blu-Ray (LG HR400) poprzez kabel HDMI (In-Akustik Premium).
Wszystko działało bardzo dobrze przez 2 tygodnie, ale ostatnio z nieznanego mi powodu po włączeniu w/w odtwarzacza i próbie obejrzenia programu telewizyjnego lub jakiegokolwiek filmu (CD/DVD/BD) coś jakby szwankowało i odtwarzacz po 1 minucie od włączenia zaczyna przełączać się pomiędzy rozdzielczością 480p a 1080i. I tak non-stop co 1-1,5 sekundy. Wskakuje na 1080i i potem z bliżej nieznanej mi przyczyny znowu jakby następował "test" na 480p i pojawia się obraz w 1080i i tak w kółko. Dzieje się tak nawet w przypadku wyświetlenia tylko ekranu powitalnego odtwarzacza.

W odtwarzaczu ustawiałem już rozdzielczość na stałe (próbowałem wszystkie kombinacje), ale cały czas jest przełączanie się na te 480p i potem na wybraną przeze mnie w ustawieniach rozdzielczość. Przy ustawieniu rozdzielczości ma "automatyczną" próbuje przejść na 1080i (i tak też do tej pory działało).

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
Czego to może być przyczyna? Kabla czy prędzej sprzętu?
TV ma już z kilka lat, ale odtwarzacz jest nówka - 2 tygodnie.

Aha, po komponencie wszystko działa OK.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Raczej wina sprzętu, a dokładniej problemy z HDCP. Dobrze by było, abyś miał możliwość sprawdzenia działania z innym kablem, bo i on może być winien. Na początek wyciągnij kabel z gniazd i porządnie ponownie powtykaj. Czasami to brak dobrego styku jest źródłem problemu.

ArtS :)
 
Do góry