Problem Toshiba 40TL838

KubinhoCris

New member
Witam mam problem kupiłem właśnie Toshiba 40TL838 kiedy włączam np. w menu Aplikacje i tam jest np. YT , 3D itp. nie moge tego włączyć ;/ np. youtube jest cały szary napis i nie można na niego najechać ani kliknąć nic ;/ słyszałem że można jakiś soft zaktualizować otóż pobrałem nowy soft ale nie wiem jak to zrobić ;/ tak samo napisy do filmu mam w SRT czyta ale nie polskie znaki jak ą,ć itp. wiecie jak to można zmienić ??
 

paeru

New member
Bez reklam
Jeżeli na YT jest szary napis, to znaczy że TV nie jest podłączony do internetu, lub jest podłączony w sposób niewłaściwy.

Napisy trzeba zapisać z kodowaniem UTF8. Dużo było na ten temat na forum pisane. Można ściągnąć SubtitleWorkshop i tam ustawić kodowanie East Europe, potem zapisać jako Micro DVD - powinno być OK. W pierwszej kolejności jednak polecam edytować napisy w notatniku, zapisać jako inne, wybrać UTF8 w kodowaniu.
 

KubinhoCris

New member
Jeśli chodzi o ten program SubtitleWorkshop to lipa popsuł mi film zrobiłem wszystko prawidłowo i zamiast ciągłego filmu jest jedno wielkie buczenie ;/
 

paeru

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Mówiłem o edytowaniu napisów, nigdzie nie pisałem o grzebaniu w filmie. Nawet jeżeli trzeba go wczytać do pracy przy napisach, to zapisujesz plik z napisami, film zostaje tak, jak jest.
 
Do góry