problem sony KDL 40S2530 + PC

HateMeNow

New member
Witam wszystkich. Mam pewien problem z ustawieniem obrazu z kompa na w/w lcd. W kompie siedzi radeon 9550 (sterowniki omega 3.8.421). LCD podłączony jest kablem DVI-HDMI. Po pierwsze nie wiem dlaczego gdy uruchamiam kompa nie ma obrazu na tv, pojawia się on dopiero gdy ładuje się winda. Zatem pytanie pierwsze brzmi jak ustawić i czy wogóle się da, bym w razie czego mógł coś zmieniać w biosie bez konieczności podłączenia innego monitora? Druga sprawa, gdy windows już się załaduje nie mogę ustawić rozdzielczości większej niż 1152/648. Tzn. przy tej rozdzielczości obraz wyświetlany jest prawidłowo, przy większych rozdzielczościach wariuje. Albo coś nie gra z częstotliwością odświeżania i obraz jest rozmyty, albo dochodzi jeszcze do tego to że jest tak rozciągnięty że nie mieści się na ekranie, bądź tak zwężony że zajmuje jego 1/3. Próbowałem już tylu ustawień i konfiguracji że nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić. No i pytanie trzecie, w zasadzie ostatnie. Czy jest możliwość ustawienia na tym lcd rozdzielczości 1920/1080? Prosiłbym o pomoc osoby bardziej kumate ode mnie ;) Z góry dziękuję
 
Do góry