problem- podłączenie MacBooka do LG PK-950

macdar

New member
Witam
Jak w temacie. Kupiłem nowy TV i miałem nadzieje oglądania foto i filmów z laptopa. Niestety po podłączeniu Maca HDMI do TV objawy są następujące:
1. ekran laptopa co 4-5 sek. na 3-2 sek traci obraz - niebieskie jednolite tło, takie "pulsowanie" (szukanie ustawień?) trwa ok 1 min.
2. na ekranie TV po tym pulsowaniu widać przepiękny zrzut tapety Maca i okno dialogowe takie jak w Macu o ustawieniach wykrytego monitora (m.in. że LG i 1080i x ...... i tak dalej ) ale nie widać nic innego i tzn żadnych otwartych okien zera paska Findera ani górnego. NIC. zero kursora i jakiejkolwiek reakcji.
3. żeby było ciekawiej w tym czasie okno dialogowe z TV o wykrytym monitorze na ekranie laptopa jest tylko całkiem inne tzn. nie pokazuje LG itd tylko rozdzielczość Maca jakby nie widziało TV ?:(.
Poprzedni miałem Samsunga HDR i hulało ładnie klapa
Czy ktoś może miał coś podobnego i wie jak pomóc. Na forum nie znalazłem wątków z Macami
Dla "wtajemniczonych" podaję ustawienia oraz parametry grafiki Maca.
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Przegląd oprogramowania systemowego:

Wersja systemu: Mac OS X 10.5.8 (9L31a)
Wersja jądra systemu: Darwin 9.8.0
Intel GMA X3100:

Model zestawu układów: GMA X3100
Typ: Monitor
Magistrala: Wbudowany
VRAM (łącznie): 144 MB
Producent: Intel (0x8086)
ID urządzenia: 0x2a02
ID korekty: 0x0003
Monitory:
Kolor LCD:
Rozdzielczość: 1280 x 800
Głębia: 32-bitowy kolor
Core Image: Przyspieszenie sprzętowe
Monitor główny: Tak
Odbicie lustrzane: wył.
Aktywny: Tak
Quartz Extreme: Obsługiwany
Wbudowany: Tak
Złącze monitora:
Status: Żaden monitor nie jest podłączony
 

pkomp

New member
wykryj na nowo monitor - może tv nie obsługuje takich ustawień?zobacz jakie obsługuje w instrukcji i sprawdź czy w systemie masz dobrze ustawione
 
Do góry