Problem początkującego, czyli wybór sprzętu

Maaaaaarek

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, ale już od jakiegoś czasu jestem wiernym czytelnikiem :)
Czytając wasze posty mój wybór sprzętu grającego do którego się przymierzam ewoluował od plaskitowego zestawu, który ładnie wygląda w salonie do zestawu oprtego o wzmiacniacz i drewiane głośniki 5.1. To będzie mój pierwszy zestaw i problem polega na tym, że jestem totalnym początkującym w te klocki i zanim zrobie jakiś ruch wolę się dwa razy zapytać, żeby potem nie żałować.
A więc zaczne od pomieszczenia, które ma około 22m2 i jest to generalnie kwadrat. Z uwagi na mały rozmiar pomieszczenia biorę pod uwagę tylko i wyłącznie zestaw 5.1. Zestaw będzie przeznaczony w 50/50 do film/muzyka. Nie jestem audiofilem ani nie ma szczególnie wygórowanych oczekiwań od zestawu, po prostu chciałbym żeby ładnie grał i żeby można było czasami "poczuć" bas w filmach. Mój obecny typ to wzmacniacz HK AVR 155 + Jamo S 606 HCS 3 + SUB 200.
I teraz pytanie do was, co myślicie o takim zestawieniu? Czy ten wzmacniacz da radę tym głośnikom i na odwrót? Czy może istnieje jakieś lepsze zestawienie w cenie około 4000 PLN?

Z góry dzięki za pomoc,
Marek
 

Maaaaaarek

New member
Dzięki za sugestię, a czy mógłbym prosić żebyś troszkę rozwinał tą wypowiedz? W sensie co rozumiesz pod pojęciem "dopasowane". Czy AVR 155 jest za słaby do tych głośniczków? Przyznam się, że osobiście wydawało mi się, że będzie on najodpowiednieszy, bo szukałem zestawu "na teraz" a nie czegoś rozwojowego, więc interesowały mnie wzmacniacze 5.1 a nie 7.1, a z tego co widze to te o których są właśnie takie. Rozumiem, że jeżeli nie korzystałbym w takim wzmacniaczu z dwu wejść to pozostałe miałyby troszkę więcej mocy?

A własnie, jeszcze jedna sprawa o którą miałem zapytać, a mianowicie dopsowanie bo wzmacniasze o których mówimy mają 8ohm a głośniki 6ohm. Gdzies na forum czytałem, że można to podłączyć i generalnie nic złego nie powinno się dziać, a jak to wygląda w praktyce..?

Kolejna kwestia, różnica między AVR 247 a AVR 255, czy różnią się one jedynie tym, że w 255 jest możliwość skalowania obrazu do 1080p a w 247 do 720p? Bo tak na prawde nie wiem czy jest sens unwestować dodatkowe 5 stówek, jeśli obraz tym kinie domowym ma zapewniać rzutnik Benq W500, który jest jedynie HD ready.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Maaaaaarek

New member
Jasne.

A czy mógłyś napisać coś jeszcze na ten temat:
"A własnie, jeszcze jedna sprawa o którą miałem zapytać, a mianowicie dopsowanie bo wzmacniasze o których mówimy mają 8ohm a głośniki 6ohm. Gdzies na forum czytałem, że można to podłączyć i generalnie nic złego nie powinno się dziać, a jak to wygląda w praktyce..?"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Maaaaaarek

New member
Jako, że ostatnio zadobyłem projektor to prace nad kinem domowym przybrały na prędkości. :)
Teraz powracam z tematem amplitunera i glosnikow, a w zasadzie juz samych glosnikow, bo na amplituner w postaci H/K AVR 255 jestem juz zdecydowany.

Z glosnikami pojawil sie problem, bo moja druga polowa powiedziala, ze moga byc z drewna (obowiazkowo czarnego) ale na Jamo sie nie zgodzi bo sa za głębokie (ponad 35cm...) i podobno "beda wystawac na pol pokoju":(
W zwiazku z tym zostałem zmuszony do poszukania jakiegos innego rozwiazania, ktore bedzie zajmowalo mniej miejsca co oznacza ze fronty musza miec max 25cm i tez ze zestaw bedzie poczatkowo bez suba czyli 5.0. Za to pozostale srodki doinwestuje w sam zestaw. Ostatnio odwiedzilem sklep na Al Jerozolimskich i Hynka i tam sprzedawca skierowal moja uwage na glosniki Dali Concept 6. Co prawda jeszcze nich nie slszalem, ale wydaje się ze spelniaja wszystkie zalozenia czyli: fronty max 25cm glebokosci, dostepne w kolorze czarnym (wybaczcie za te kryteria ale to druga polowka trzyma u nas kase i to ona musi klepnac zestaw :mrgreen:) i podobno brzmią fajnie.
W necie spotkalem jeszcze jeden zestaw, ktory jest bardzo podobny pod wzgledem specyfikacji i ceny do Dali, a mianowicie chodzi o KEF seria C zestaw także 5.0(z frontami C5).

Czy ktoś z was ma może Dali Concept 6 lub KEF C i moze cos powiedziec o tych zestawach z wlasnego doswiadczenia?

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam :krol:
 

qura12

Member
Bez reklam
Ostatnio słyszałem Dali Concept 6 z Onkyo 606 i szczerze mówiąc bardziej podobały mi się Jamo s606... Ale jest to tylko moje osobiste odczucie.
 

Maaaaaarek

New member
Niestety ale Jamo zostały zdyskwalifikowane, choby brzmiały najlepiej na świecie... Pozostają mi do wyboru albo jakieś zestaw z w miarę smukłymi forntami w rozsądnej cenie (do 2,5k), albo bedę skazany na jakiś plastikowy zestaw :(
A zakładam, że nieważne co wybiorę z powyższych propozycji, to będzie to lepiej grało niż plastik.
 
Do góry