Problem Panasonic TX-P42G30E a DVB-C

dhenry

New member
Witam.

Mma następujący problem, powyższy telewizor nie wykrywa programów DVB-C. Posiadam analog + cyfrowy komfort z Multimedii, otrzymałem dekoder MMP 5800C. Dekoder z Tv podłączony jest przez HDMI. Wybieram Tryb odbioru DVB-C - rozpoczynam automatyczne ustawianie i nic nie wykrywa. Próbowałem wybrac inny kraj ale również nic nie znalazło. Co może byc przyczyną braku odbioru DVB-C ? Czy może powyższym sprzęcie nie ma mozliwości odbioru tego typu sieci?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co się orientuję ten telewizor ma DVB-C czyli tuner kablowy cyfrowy i analogowy ,zobacz w ustawieniach
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
zobacz w ustawieniach telewizora ,może problem stwarza dekoder który otrzymałeś nie sądzę aby to była wina telewizora
 

dhenry

New member
Sprawdzałem już różne możliwości i nie chce załapac programów dvb-c. Może mam coś źle podłączone;/ Czy wystarczy tylko że od dekodera idzie HDMI do telewizora?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
jeżeli chcesz odbierać analog z kablowej to musisz podł do TV kabel z sygnałem od operatora ,jeżeli chcesz odbierać kanały cyfrowe z kablowej to musisz od operatora dostać moduł wraz z kartą kodową.
jeżeli chcesz oglądać kablową z tunera dostarczonego przez kablówkę to podłączasz go do TV kablem HDMI wybierasz odpowiednie wejście do którego podł dekoder i masz kanały z dekodera wybierane pilotem od dekodera.
 

dhenry

New member
To obecnie tak mam podłączony, kabel od operatora do dekodera a od niego HDMI do TV.

A jeśli chodzi o kartę, to jak to dokładnie jest, bo czytałem i różnie piszą. Mam kartę która wchodzi w złącze Common Interface w telewizorze, wtedy mam kanały DVB-C, nie potrzebuje żadnego dekodera ? Wszystko obsługuje pilotem od Tv, jakośc sygnału taka sama jak z dekodera ?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
czy napewno karta wchodzi bez modułu? jeżeli operator daje moduły wraz z kartą to będziesz mógł odbierać z TV ,wtedy tak jak wcześniej pisałeś ustawiasz na DVB-C dajesz wyszukiwanie i oglądasz a jakość powinna być taka sama jak z dekodera lub lepsza :)
 
Do góry