Problem - Klipsch + Denon Avr x-4000

lpawel

New member
Witam, posiadam zestaw kina domowego Denon avr x-4000 + Klipsch Rf-82II + Rc-62II + Rs-52II.
Po ostatnim odsłuchu muzyki w stereo na poziomie głośności ok 3/4 nagle zrobiło się "mono" - głuchy dźwięk. "Cykacze" przestały grać. Przy zmianie na inne sposoby odsłuchu full channel stereo, i inne filmowe, reszta głośników pracuje prawidłowo natomiast fronty ciągle głucho bez cykaczów. Zresetowałem amplituner i nic nie pomogło. Czyżbym spalił wysokotonowe we frontach ? Bardzo proszę o wskazówkę co dalej robić czy szukać problemu w ampli czy faktycznie to będą spalone fronty wysokotonowe.
 

Rafal7

Banned
Najlepiej sprawdzić na innym ampli, ale obawiam się że wysokotonowe poszły.
Podłacz tylne kolumny w miejsce frontowych i sprawdź czy grają wysokotonowe.
 

mors111

Active member
Bez reklam
fronty podłączone są bi-amping ?

jeśli tak , może coś źle masz poustawiane w amplitunerze , sprawdź ustawienia

jeśli nie to pewnie spaliły się głośniki wysoko tonowe , podkręcasz wysokie tony w muzyce ?

sprawdź jak napisali koledzy
 

lobos

New member
Bez reklam
Jeśli ampli uszkodził głośniki to ma on aż taką moc czy to jakiś przypadek?
Ja słuchałem już mojego zestawu na 80 ze skali do 98 i raz, że nie było oszałamiająco głośno a dwa na szczęście nic się nie stało.
Myślałem, że ampli ze średniej półki bez podbijania niczego nie powinien uszkodzić takich mocnych kolumn.:hmm:

lpawel słuchałeś już kiedyś tak głośno czy pierwszy raz tak zaszalaleś z volume?
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Ipawel, w kolumnach w których są podwójne gniazda głośnikowe, występują tzw. zworki,takie blaszki i tam najczęściej dochodzi do braku styku. Możesz nawet je odkręcić i połączyć to przewodem głośnikowym. Sprawdź,może to jest przyczyna.
 

lpawel

New member
Przełączenie na tylne nie pomaga nic.
Myślę, że to nie wina ustawienia ponieważ, głos mono zrobił się nagle, a reset ampli też nic nie pomógł. Wysokich sam nie podkręcałem wszystko mam puszczone poprzez korektor Audyssey, który jest wbudowany w ampli.
Wcześniej też słuchałem głośno, teraz może było trochę dłużej bo ok 1,5 -2 godziny do zdarzenia grało na wysokim poziomie głosności.
Zworki też sprawdziłem nie jest to przyczyną.

W takim razie prawdopodobnie spalone wysokie. Jak myślicie, czy mogę liczyć na naprawę gwarancyjną czy robić to na własną rękę? Jeżeli na własną rękę to może znacie jakiegoś fachowca na linii kraków-katowice?
 

lobos

New member
Bez reklam
Współczuję Kolego :(
Pisz na bieżąco jak się sprawa rozwinie...
Nie wiem jak to jest w takim przypadku z gwarancją?
Może ktoś miał podobne przeboje to się wypowie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hej, teraz to pokazuje jakie denon robi ampli skoro spalil twoje soprany w tak dobrych glosnikach. Pamietaj ze jezeli koncowka mocy jest wydajna oraz idzie za tym odpowiedni zasilacz to nie uszkodzil by glosnikow. Jest to podstawowa zasada przy doborze sprzetu i pokazuje co tak naprawde siedzi w danym wzmacniaczu czy ampli. Niestety Denon widocznie mocno zaoszczedzil na ktoryms z dwoch wymienionych podstawowych skladowych co wiecej teraz widze i rozumiem dlaczego przy odsluchu pure direct brakowało mi mocy w porównaniu z duzo "slabszym" onkyo636. Teraz wiem ze dobrze zrobilem niekupujac Denona. Oby udalo ci sie zalatwic sprawe z glosnikami poprzez gwarancje. Trzym sie
 

mors111

Active member
Bez reklam
teraz widze i rozumiem dlaczego przy odsluchu pure direct brakowało mi mocy w porównaniu z duzo "slabszym" onkyo636.

609 podobnie , w direct gra łagodniej niż przy podbiciu , ale podbicie jest na tyle dobre że ja mimo słabych ( mocowo ) głośników , a słucham często bardzo głośno , nie udało mi się ich uszkodzić ( choć nie udało mi się ich spalić )

najwidoczniej Denon generuje jakieś zniekształcenia i one palą głośniki
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dlatego ja boje sie przekraczać 70 na jakimkolwiek sprzęcie. Szkoda ryzykować a dźwięk i tak już jest lekko zniekształcony. Więc po co...
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Hej, teraz to pokazuje jakie denon robi ampli skoro spalil twoje soprany w tak dobrych glosnikach. Pamietaj ze jezeli koncowka mocy jest wydajna oraz idzie za tym odpowiedni zasilacz to nie uszkodzil by glosnikow. Jest to podstawowa zasada przy doborze sprzetu i pokazuje co tak naprawde siedzi w danym wzmacniaczu czy ampli. Niestety Denon widocznie mocno zaoszczedzil na ktoryms z dwoch wymienionych podstawowych skladowych co wiecej teraz widze i rozumiem dlaczego przy odsluchu pure direct brakowało mi mocy w porównaniu z duzo "slabszym" onkyo636. Teraz wiem ze dobrze zrobilem niekupujac Denona. Oby udalo ci sie zalatwic sprawe z glosnikami poprzez gwarancje. Trzym sie
To raczej wina operatora, a nie sprzętu :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Lepiej zrobię to co będę chciał.
To, że słabym wzmacniaczem można szybciej uszkodzić głośniki wiadomo od dawna ale to nadal wina operatora, bo przeoczył wzrost zniekształceń.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Hej, teraz to pokazuje jakie denon robi ampli skoro spalil twoje soprany w tak dobrych glosnikach. Pamietaj ze jezeli koncowka mocy jest wydajna oraz idzie za tym odpowiedni zasilacz to nie uszkodzil by glosnikow. Jest to podstawowa zasada przy doborze sprzetu i pokazuje co tak naprawde siedzi w danym wzmacniaczu czy ampli. Niestety Denon widocznie mocno zaoszczedzil na ktoryms z dwoch wymienionych podstawowych skladowych co wiecej teraz widze i rozumiem dlaczego przy odsluchu pure direct brakowało mi mocy w porównaniu z duzo "slabszym" onkyo636. Teraz wiem ze dobrze zrobilem niekupujac Denona. Oby udalo ci sie zalatwic sprawe z glosnikami poprzez gwarancje. Trzym sie

Bez przesady, X4000 to nie słaby ampltuner, nie sądzę, żeby wina leżała po stronie ampli ( pod warunkiem, że z tym egzemplarzem było ok), a Klipsche mają też bezpieczną imepdancję.
Być może z kolumnami było coś nie tak...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Lepiej zrobię to co będę chciał.
To, że słabym wzmacniaczem można szybciej uszkodzić głośniki wiadomo od dawna ale to nadal wina operatora, bo przeoczył wzrost zniekształceń.

"Ambicja" zmusila cie do wypowiedzi? Niezmienia to faktu ze Denon byl tutaj slabym ogniwem. Słuchacz chcial najzwyczajniej sie delektowac dzwiekiem i moze znieksztalcenia niebyly na tyle słyszalne a przez co niestety pare zlotowek poplynie. Denon dla mnie to porazka..

Ampli za 4-5 k powinien wiecej pokazac tymbardziej z wysokoefektywnymi glosnikami gdzie skuteczność jest tak duza ze powinno sie je napedzic stara diora ws502...
 
Do góry