Problem - Harman Kardon AVR 156 + HKTS 9 BQ

jacek13700

New member
Posiadam od niedawna nowy zestaw Harman Kardon AVR 156 + zestaw kolumn 5.1 tej samej firmy HKTS 9 BQ.
Po ustawieniu wszystkiego w menu, podciągnięciu basu w subwooferze zauważyłem że przy zmianie źródła sygnału (np HDMI 1, HDMI 2, tuner, itd) następuje "pyknięcie" (delikatny trzask?) w subwooferze. Również po wyłączeniu amplitunera wydobywa się przez ok 2 sekundy "pierdnięcie" subwoofera. Miałem okazję podmienić na chwilę amplituner na taki sam, ale problem się powtórzył.
Pytanie do kolegów - tak ma być czy uszkodzony jest aktywny subwoofer z tego zestawu?

Dodam, że zestaw połączony jest przez fabrycznego chincha (sub pre out/LFE) oraz triggera 12v, tak że zasilany jest tylko w momencie gdy włączony jest amplituner. Jeśli rezygnuję z tego trigera (odpinam ten kabel) i przełaczam tak by cały czas jest włączony to problem całkowicie zanika, ale wtedy nie wiem ile on cały czas żre prądu no i cichutkie jego buczenie w nocy może być wkurzające.
Proszę o odpowiedź, zostały mi 3 dni na ew. oddanie głośników do sklepu..
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się że nie jest potrzebny ten przewód do sterowania. Jak byś miał inny amplituner to byś nie mógł sterować subem? W JBL było tak że po jakimś czasie, jeżeli nie dostał sygnału na chincz to sam się wyłączał. Zobacz z tyłu czy masz wyłącznik z napisem AUTO lub coś podobnego.
 

jacek13700

New member
No jest to sposób - dzięki. Faktycznie po 15 minutach wyłącza się.
Ale trochę dziwnie się potem włącza tj. po włączeniu amplitunera i dekodera kablowego (kino w większości ma obsługiwać dźwięk z kablówki) sub uruchamia się dopiero przy reklamach , konkretniejszej muzyce w tle filmu czy jakimś muzycznym przerywniku . Gdy lecą "gadające głowy" sub się nie załączy mimo, że normalnie sub przecież dopełnia podczas rozmów średnie i wysokie tony. W ustawieniach dałem prawie maksymalną głośność subwoofera ale to nie zmieniło jego czułości
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Subwoofer czuwa na swoim paśmie jak się pojawia potrzeba przetwarzania basu to się odpala, jak jest cisza to się wyłączam po +/- 15min.
 
Do góry