Prędkość klatek, dlaczego taka ? HDTV

someluc

New member
Witam, mam pytanie odnośnie (wydaje mi sie) klatek odtwarzanych przez telewizory HD Ready, mam telwizor Samsung LE32M87BD, i co zaobserwowalem to to ze obraz tak jakby odtwarzal sie szyjebciej, jak i przez TV tak i przez zwykle DVD i na pierwszą reacje to fajnie sie oglada ale ja bym wolal ogladac filmy dvd jak wcześniej było, nieiwme jak to nazwać ale klatki woniej chodzily i bylo takie inne wrażenie, takie jak np w kinie ...

Jeżeli wiecie oco mi chodzi to prosze o rade jak mozna to ustawić ...tą prekość klatek ... dziekuje.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi. Może to tylko wrażenie, bo przecież przekazu telewizyjnego nie można przyspieszyć.

ArtS :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Może w tym Samsungu jest jakiś "motion optimiser" do redukcji juddera?

Czasami te wszystkie ulepszacze, począwszy od 100Hz w CRT, dają różne nieprzyjemne dla oka efekty uboczne.

Ostatnio słyszało się o tym, że redukcja juddera owocuje trochę nienaturalnym obrazem, niby teoretycznie ruch jest płynniejszy, ale wrażenia z oglądania są mieszane...
 

someluc

New member
Witam, no wiec racja przekaz telewizyjny jest ze stala prędkością ( 60 klatek ) o ile dobże pisze to jest standard zapisu filmow dvd, przekazu tv, itp. tylko wydaje misie ze te stare tv nie przekazują takiej prętkości a tylko 30 klatek, dopiero w telewizoże HD zauważyłem tą rużnice ( jakąśrużnicę) obraz porusza sie szybciej, plynniej choć ma jakieś zwolnienia czasami na filmach dvd, przez to wydaje misie ze sie oglada inaczej, bardziej realistycznie, no znalazlem tą funkcja ... ukryta byla za "poprawa filmu".

dzieki tamat chyba zamkniety.
 
Do góry