PProblem z Samsungiem 42C91H - pionowy czerwony pasek

xtro

New member
Po prawie 3 latach użytkowania pojawił się na plażmie 42C91H u moich rodziców pionowy cieniutki paseczek koloru czerwonego. Przy obrazie o zróżnicowanej scenie jest prawie niewidoczny, ale w momencie, gdy jest jednolity kolor (np. ciemno) trochę go widać. Jest tak na 1/3 od lewej stronie ekranu i zajmuje całą wysokość (jedna pionowa linia). Przyglądałem się temu z bliska i wydaje się, że świeci się dosłownie jedna linia czerwonych piksceli. Właściwie to nie jest ona cały czas idealnie ciągła, jakby nieco przerywana, ale te przerwy się zmieniaja - jakby minimalnie była momentami ciągła, ale przerwy są raz mniejsze, raz większe (nie wiem, czy to dobrze opisuję - postaram się to sfilmować i dla chcących mi doradzić dac na youtube) . Mam nadzieję, że to nie matryca. Próbowałem różnych żródeł i z TV i DVD i obrazu testowego, ale zawsze jest, więc to raczej kwestia TV. Pozatym TV sie sprawuje doskonale, tylko ten paseczek, którego w zasadzie nie widać już tak z 3 metrów. Najgorzej, że juz ne mam gwarancji?

Co radzicie, wzywać fachowca, może ktoś ma namiar na jakiś serwis w Szczecinie :kom:albo by zabrali na warsztat z domu? Czekam na wasze porady co to może być i czy przypadkiem się taka naprawa nie będzie nieopłacać...:-?
 

honki

New member
W troubleshooting guide nowszych modeli nie ma przykładu czerwonych linii na ekranie - są zielone :p
(drugi przykład z załącznika).

Skoro i tak oddasz TV do serwisu to na pewno rozpocznie się od pomiarów napięć (jak w sugerowanym rozwiązaniu ZIELONYCH linii), pozostaje życzyć powodzenia i małej kwoty naprawy :)

H.

EDIT:

oo, jest jeszcze taka wzmianka:


There is a vertical
line (red, green,
blue) on picture. An explanation
of panel defect
This occurs when TV set has a defect on
one line from DATA SOURCE DRIVER IC.
Contact Samsung Service centre to resolve
this problem.
 

Attachments

  • f69a-p-b550-4-troub.zip
    1,3 MB · Wyś: 147
Ostatnia edycja:
Do góry