Pozostały dwa LCD na placu boju

Wybrałbym:


  • Total voters
    0

yoursin

New member
Witajcie,

Kasiorka na koncie, wybór dokonany. Proszę o vox populi szanownych kolegów.
Uwagi, sugestie użytkowników tych dwóch LCD są dla mnie szczególnie ważne.


Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
stawiam na tego pierwszego :) bo zawsze wybieram zestaw nr 1 :) :)

A tak serio to wpisz nazwy bo ci chyba linków nie wkleiło :)
 

jaskiers

New member
dzień dobry sorki że się wtrącę ale ja chcę kupić Lg 42Lg5000- co myślicie o tym LCD-ku warto za 3000zł się na niego skusić?? dzięki za poradę
 

RheeTCT

New member
Naprawdę trudny wybór.Dla mnie te dwa idą łeb w łeb.Chyba rzuciłbym monetą.A żeby Ci ułatwić dodałbym jeszcze trzeciego - Sony W4000.

jaskiers - no żeby się tak koledze wpie....To jego wątek.
 

piteron

Active member
Bez reklam
jak dla mnie Tośka ma ładniejszy desing:)
ale JVC jest większy:)
moim zdaniem lepiej sie prezentuje w tym zestawieniu Toshiba
 

yoursin

New member
Ten model Sony ma to czego potrzebuję, ale brak 100Hz go dyskwalifikuje.
Wybór jest bardzo trudny. Szanowne gremium może mi w nim dopomóc.

Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
yoursin napisał:
Hmm dla mnie są one widoczne i to nie siła sugestii :D :D

oj..pardon...nie zauważyłem ankiety, mam oko wytresowane do pomijania wszelkich sond na stronach internetowych :)

A z tych dwu chyba wolłabym Tosię.
 

boxik

New member
Z wielką uwagą będę się przyglądał temu wątkowi bo sam również stoję przed podobnym wyborem,
Toszka czy JVC? Oto jest pytanie.

Gdyby Toshiba jeszcze troszkę potaniała....

Please HELP !
 

yoursin

New member
Wygląda na to Kiki, że prezentację można zrobić z produktów dostępnych, a z tego co widzę - Toshiba traktuje nasz rynek po macoszemu...
 

boxik

New member
Wyniki sondy są dość jednoznaczne i wskazują Toshibę jako #1.
Ubiegłej nocy przesiedziałem ładnych kilka godzin czytając rozmaite wątki o tych telewizorach.
Wnioski jaki mi się nasunęły:

- 40 cali Toszki bardziej pasuje do ogólnych gabarytów mojego mieszkanka oraz odległości z jaką zamierzam oglądać tv (dokładnie 2m) poprawcie mnie jeśli się mylę. Lekki design Toszki mniej przytłacza choć to kwestia gustu.
- wg użytkowników, JVC nie ma sobie równych jeśli chodzi o sygnał SD, a na takim póki co będzie oglądana telewizja z Astera. Jeśli chodzi o konsole PS3 to oba modele mają b. wysokie opinie.
- Nie wiem jak konstrukcyjnie można porównać oba odbiorniki, ale Toszka wydaje się być nowszą konstrukcją.
- Wiem że nie powinno się zakładać takich rzeczy, ale ewentualne naprawy w serwisie Toshiby po prostu mnie przerażają. Plus raczej dla JVC.

Na koniec aspekt cenowy, wiem że nie powinno się kruszyć kopi o 200-300 zł, ale...
Cena Toshiby 40ZF355 to ok 4850zł
a JVC LT-V80BU jest za 4550zł

Jak tu podjąć właściwą decyzję? Chyba nie obejdzie się bez wsparcia KIKI :krol:


P.S. Są może jakieś opinie o JVC LT-42S90BU? Czy może na dniach nie szykują się jakieś nowości (takie głosy do mnie dotarły)?
 
Ostatnia edycja:

yoursin

New member
JVC 42S90BU to wersja Slim, widziałem jak gra i muszę powiedzieć, że bardzo ładnie. Nie ma jednak 100Hz i dlatego nie brałem go pod uwagę przy wyborze.

Co do gwarancji Toshiby to patrząc na to jak owa firma traktuje rynek polski to można przypuszczać, że w razie problemów będzie jeden wielki problem z serwisem.

Powiem szczerze - szlag mnie trafia i za moment Toshiba straci klienta. Nie tylko na TV, laptopa też u nich nie kupię, a wszystkim, którzy będą mnie pytali o opinię będę odradzał. Nie z powodu niskiej jakości produktów- z powodu tego, że już któryś raz z kolei udowadniają, że mają polskiego konsumenta głęboko w...

Różnice między JVC 42V80, a Toshibą 40Zf355 jest niewielka i jeszcze dwie, trzy odpowiedzi, że "trzeba czekać" i kupię JVC u Kikiego.
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie jest moim celem chwalić to co obecnie posiadam,bo jak wiadomo każda sroka ..........................,ale jeśli naprawdę masz obiekcje to zamów prezentację,ewentualnie podjedź do mnie obejrzeć jak TV gra na Asterze
 

yoursin

New member
piteron, dziękuję za propozycję (o ile była skierowana do mnie). Nawet jeżeli zdecydowałbym się na prezentację to i tak kiki nie ma na stanie 40zf355.
Zadowolony jesteś z JVC? Mógłbyś wskazać jakiś minus tego TV? (o plusach może mówić każdy, o minusach tylko ten co go ma:)

Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
oczywiście że ma minusy,ale sa to minusy znane każdemu posiadaczowi LCD,a jak jeszcze wcześniej plazmę miałeś to te minusy sa baaardzo widoczne:):)
ale z takich które są tylko w tym modelu to
-przy podłych sygnałach,występuje efekt mrówek przy logo stacji,ale tylko przy naprawdę złym sygnale
-brak możliwości ustawienia parametrów obrazu dla każdego kanału,rozpiętość nadawania jest dosyć spora ,i taka regulacja by się przydała,co prawda istnieje mozliwość ustawienia 4 kanałów ,ale to ciut za mało
-brak trybu 24p,choc ogladając film z BR nie zauwarzyłem zadnych niepokojących objawów ,to jednak gdyby to było napisane to był bym spokojniejszy;)
-brak rozrzeszania do pełnego ekranu,co prawda jest tryb WSS ,ale Polscy nadawcy nie nadają tego sygnału(oprócz polsatu2) i trzeba ręcznie rozciągać obraz

swoją efertę skierowałem do kolegi boxik,napisał On że będzie odbierał Astera,więc domniewam że jest z Waszawy,ale oczywiście jak Chcesz podjechać to zapraszam,z tym że do Kikiego będziesz miał chyba bliżej;)
 

boxik

New member
piteron - Kurcze, wielkie dzięki za propozycję. Nie chcę wyjść na jakiegoś maniaka LCD, ale chętnie skorzystam z zaproszenia. Bo wizyty w sklepie (MM, Saturn itp) nie mają najmniejszego sensu.
Zamówiłbym prezentację, ale stany budżetowe na tego typu akcje nie pozwalają.
Pozostaje pomocna dłoń kolegów z forum.

Jeszcze mam pytanie odnośnie braku obsługi przez JVC 24 klatek, to do osób które mają np. konsole PS3 .
Ponieważ w natarciu czekają gry i filmy na BD i takie mam zamiar głównie oglądać to czy bardzo będzie obraz kaleczony przez brak tej funkcji?

Z powodu braku 100 Hz model JVC 42S90BU wypadł z gry.
Natomiast obawiam się, że wprowadzane w niedługim czasie nowe modele nie ułatwią mi wyboru. ;)
 

RheeTCT

New member
piteron napisał:
z takich które są tylko w tym modelu to
-przy podłych sygnałach,występuje efekt mrówek przy logo stacji,ale tylko przy naprawdę złym sygnale
-brak możliwości ustawienia parametrów obrazu dla każdego kanału
Rozumiem,że w innych tv ,z którymi miałeś do czynienia tych minusów nie ma?
 
Do góry