Powiększenie napisów

Matheox

New member
Witam serdecznie! Posiadam Samsung LED 32' UE32D5500 i mam pewien problem z napisami. Chodzi o to, że chciałbym jakoś zwiększyć ich rozmiar bo gdy leżę na łóżku to czytanie ich jest nieco uciążliwe dla innych (słabiej widzących) użytkowników. Powiększyłem je w opcji Napisów ale tamte 3 rozmiary nieznacznie różnią się od siebie, szkoda że nie ma tutaj większej możliwości edycji rozmiaru napisów.

I tutaj rodzi się pytanie, czy można jakoś zwiększyć rozmiar wyświetlanych napisów w filmach na pendrivie? np. przez jakiś program albo coś. Próbowałem już zwiększać DirectVobSub'em ale raczej nie widać poprawy. Miło by było jeśli jeszcze jakoś dałoby się dodać kontury napisów bo na białym tle są słabo widoczne.
Bardzo proszę o pomoc ^^

P.S. Jeśli umieściłem temat w złym miejscu to z góry przepraszam ale to wydawało mi się najodpowiedniejsze ^^

Pozdrawiam

Edit1: Już doszedłem do tego jak zmienić rozmiar i styl napisów szybko i bezboleśnie. Jedyne czego potrzebujemy to AllPlayer, który ma funkcję "DivX Muxer", który "wkleja" napisy do filmu i automatycznie konwertuje go do formatu DivX. U mnie konwersja trwała niecałe 2min ^^

Wchodzimy tam w następujący sposób. Włączamy nasz film z napisami i potem przechodzimy do: Ustawienia->Napisy->Ustawienia czcionki(tutaj ustawiamy rozmiar, czcionkę, oraz obwódkę itp.) Następnie przechodzimy do: Ustawienia->Napisy->DivX Muxer gdzie za pomocą jednego kliknięcia dokonujemy konwersji. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na wybieraniu "Skryptu czcionki:" w DivX Muxer inną niż "Deafult" bo kiedy ją wybierałem nie było widać napisów na telewizorze. Testowałem na Skryptach: Ansi i East Europe, oba wyświetlały napisy poprawnie.

Mam nadzieję, że komuś to się przyda ^^
 
Ostatnia edycja:
Do góry