Poważna prośba o pomoc w budowie KD

Sigurd

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Chciałbym poprosić o pomoc i poradę w wyborze zestawu głośnikowego.

Obecnie posiadam stary już Denon AV-1906 oraz Denon DVD DV-1706. Oczywiście rozważam wymianę tego sprzętu na nowszy model, oraz zamianę DVD na BD. Jednak chciałbym najpierw kupić odpowiedni zestaw 5.0 do tych elementów.
Przy wyborze zestawu, powinienem kierować się następu
jącymi elementami:
- sprzęt będzie używany w następującym podziale: 60% - muzyka (klasyczna, pop, rock); 40% kino domowe. Raczej nie słucham muzyki zbyt głośno (blok).
- pomieszczenie jest niewielkie, 3,5 x 3,5 m (patrz rysunek). Z jednej strony jest niestety otwarte na kuchnię (to salon z kuchnią i wyjściem na przedpokój), na szczęście nie będzie w nim wielu mebli (sprzęt KD oraz kanapa i ława).
- AV i BD będą w przyszłości prawdopodobnie również Denona (przyzwyczajenie do marki).
- kwotę jaką chcę wydać na zestaw 5.1 to ok. 2500 PLN. Oczywiście, jeśli okaże się, że kategorycznie powinienem wydać 3000 PLN (bo zyskuję duużo więcej) to pewnie tak rozłożę wydatki, by osiągnąć ten poziom (np. kupując na pierwszy rzut zestaw 5.0)
- mam czas na zbudowanie całego KD, więc nie muszę kupować wszystkiego na raz. Chciałbym mieć jednak opracowaną ścieżkę upgrade'u tego co mam, z uwzględnieniem do czego powinienem dążyć.
- zależy mi najbardziej na odpowiednim doborze zestawu do sprzętu, który obecnie mam/będę miał (choć określiłem tylko markę to pewnie zamiast AV-1906 będzie jakiś AV-1911 lub coś na podobnym poziomie). Chciałbym również zastosować dobre zasady doboru elektroniki do głośników (czyli ciemne do jasnego- ciągle mam z tym problem).

Kiedyś, gdy kupowałem AV-1906 miałem na celowniku zestaw Tannoy w oparciu o model Mercury. Dziś w kilku sklepach proponowano mi Jamo 608 HCS 3 czy Dali Concept 6.
Bardzo proszę Was o pomoc i rady.

Pozdrawiam
Sigurd
 

Attachments

  • Mieszkanie - kolumny.jpg
    Mieszkanie - kolumny.jpg
    94,7 KB · Wyś: 156

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takiej muzyce to powinieneś zostać przy zestawie Tannoy Mercury F 5,1, z budżetem się mieścimy tylko dobrać kolor.
 

Sigurd

New member
Witam,
Blackninja dziękuję za radę. Rozumiem, że pod opisem "Mercury F 5,1" miałeś na myśli zestaw 5.1?
Chciałbym jeszcze dopytać jakie są/mogą być różnice pomiędzy wspomnianymi Mercury a Concept 6 i Jamo 608 HCS. Na wypadek, gdyby moje gusta muzyczne się rozwinęły (do tej pory miałem tylko dwie dosyć kiepskie kolumny, więc rozwój doznań przede mną).
Ktoś jeszcze coś doradzi?

Pozdrawiam
Sigurd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Extra się napracowałeś z wizualizacją .
Do Twoich warunków też wybrałbym zestaw oparty na Tannoy 5,1.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli chcesz zrobic "krok" do przodu a nie "kroczek" przeznacz 3 tys. na zestaw 5.0 !
sub jest bardzo waznym a co za tym idzie dosc drogim elementem KD tak wiec pozostawilbym go na pozniejszy upgrade ukladu. tymbardziej ,ze pomieszczenie masz niezbyt duze wiec uzyskanie w nim przyjemnego ,dobrego jakosciowo basu nie bedzie wcale takie proste...
jestes przyzwyczajony do marki przemysl jednak ,czy wydatek zwiazany z zakupem playera BD z logo DENON jest w twoim przypadku (dosc ograniczonego budzetu) niezbedne, sygnal i tak bedziesz przekazywal cyfrowo tak wiec efekt koncowy bedzie w wiekszej mierze zalezal od amplitunera (zaraz po kolumnach oczywiscie).
 

Sigurd

New member
Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
Może rzeczywiście przeginam z tym przyzwyczajeniem do Denona i raczej napewno zostanę na początek z 5.0.
W sklepach słyszałem, że Tannoy Mercury F4 to kolumny sprzed paru lat i lepiej kupić coś nowszego. Stąd były moje pytania o inne zestawy. Jak przeglądam net, to też jakoś nie widać wysypu takich zestawów Tannoy'a. Czy moje obawy są płonne?

Pozdrawiam
Sigurd
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Dokładnie weż KLIPSCH F1/C1/S1 lub B2 5lat gw.W twoim przypadku będzie idealnym rozwiązaniem a co do Denona to są zdecydowanie inne tak samo dobre marki i tańsze.
 

Sigurd

New member
Jak odpuszczasz klasyczną, to możesz wybierać w innych markach, a nie tylko Tannoy.

No dobrze, to w takim razie, doradźcie Panowie, jakie zestawy powinienem rozważyć, biorąc pod uwagę, iż zrezygnuje z muzyki klasycznej. Postaram się przesłuchać je, choć nie wiem, czy bez mojego aplitunera to będzie dobry test. Będę wdzięczny za pomysły.

Pozdrawiam
Sigurd
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL Northridge 5,1
Klipsch F2+C2+B2+SUB10

Jak nie uda CI się zabrać na odsłuch swojego amplitunera, słuchaj przynajmniej w sklepie na Denonie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Słuchałem też tego zestawu i przy płytach remasterowanych pełen "odjazd".
Dynamika i szerokość sceny taka że zapominasz o kłopotach i świecie zewnętrznym - chociaż przez chwilę odsłuchu.Możesz spokojnie wykorzystać do terapii zamiast pigułek na skołatane nerwy :-D . To jest extra uczucie .
 

Sigurd

New member
Ok, umawiam się więc na odsłuch JBL Northridge i przede wszystkim Klipsch'a.
Wrócę z wrażeniami.
Dziękuję Panowie.

Pozdrawiam
Sigurd.
 
Do góry