Potrzebuję porady w sprawie zakupu kina za ok. 10000 PLN

pawelww

New member
Witam wszystkich,

potrzebuję dokonać trudnego wyboru, mianowicie kina domowego do mojego salonu wielkości 40m2. Salon jest otwarty na kuchnię i holl.

Byłem w trzech sklepach, jednakże każdy sprzedawca mówi co innego, dlatego wydaje mi się, że jesteście ostatnią deską ratunku.

Zacznę od tego, że mam już głośniki tylne zamontowane w suficie (KEF Ci160QR). Lubię posłuchać muzyki i oglądnąć film, więc sprzęt musi być uniwersalny. Doceniam głęboki, realistyczny bas. Poszukuję amplitunera, dwóch głośników frontowych, centralnego oraz suba. Telewizor i PlayStation mam, więc blueray mi nie potrzebny.

W pierwszym sklepie zaproponowano mi:
- DynAudio X32 + X22
- Sub Castle
- AVR 171

W drugim sklepie otrzymałem propozycję:
- Boston Acoustic M340 + center
- Sub T7
- AVR 370

W trzecim sklepie sprzedawca zachęcał do zakupu:
- ELAC FS 58.2 + CC 51.2
- Sub NS-SW200
- RX-A 830

W pierwszym i drugim sklepie słuchałem tych zestawów - brzmiały nieźle :)

Chcę Was prosić o poradę - nie wiem czy w takim salonie nie będzie to za słaby sprzęt, z drugiej strony nie wiem czy jest sens płacić za lepsze głośniki (a takie mi zaproponowano w sklepach) jeśli jestem użytkownikiem, który będzie sporadycznie wykorzystywał ten sprzęt. Kolega (który coś się na tym zna) zaproponował mi głośniki KEF C7, które są dużo tańsze od tych odsłuchiwanych w sklepach jako że też będą dobrze grać.

:blagam: pomóżcie, bo jestem już w tym wszystkim głupi...

Sprzęt może być nieznacznie droższy niż 10k, ważne żeby były to sensownie wydane pieniądze.

Liczę na Waszą pomoc...

PS.
Jestem też zagorzałym fanem urządzeń firmy z jabłkiem, więc mile widziana podpowiedź co należy dokupić do zestawu, by korzystało się z niego w przyjazny sposób za pomocą iphone, ipad czy itunes.
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
10000 zł to mała kwota raczej dla wymagającego sprzętu i tu jest problem jak diabli, bo trzeba by było posłuchać wielu różnych konfiguracji ampli i kolumn.Podobno amplitunery Marantza są w brzmieniu uniwersalne.Skoro masz już KEF-y to warto by było reszte też tej firmy posłuchać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z opisu wywnioskowałem, że nie masz sprecyzowanych planów. Wiem jedno, że jeśli ktoś poleca Ci do 40 m tak słabe ampli jak AVR171 czy RX 830 to omijałbym te sklepy ;)
Pytanie czy 40 m to tylko salon czy już z hollem i kuchnią?
Wg mnie jest sens płacić za lepsze brzmienie, ale to zależy od Ciebie. Powinieneś pojeździć, posłuchać kolumn i sprzętów różnej klasy i sam zdecydować. To już niemały pieniądz i zakup na lata, więc trzeba być pewnym na 100% zakupu i koniecznie posłuchać wybranego sprzętu nawet kilka razy, a najlepiej w domu. Zazwyczaj będzie grał nieco inaczej niż w warunkach sklepowych.
Jeśli to 40 m i lubisz bas poszedłbym w Klipscha F3 lub RF.82. F to typowe "kinówki" z potężnym basem, RF ciut bardziej uniwersalne, ale już droższe. Za komplet F fronty central i sub powinieneś się zmieścić w 5 tys., a za resztę mocny ampli, np. Do tego mocny amp., np. min. Denon X4000 i jeszcze kasy zostanie. Popytaj o oferty użytkownika Blackninja. Za pewne zaproponuje jeszcze nisze ceny. W podobnej klasie cenowej plasują się też np. JBL Studio 280, ale lepiej 580 :)
Jeśli - jak napisałeś- będziesz wykorzystywał taki zestaw sporadycznie to powyższe powinny wystarczyć.
KEF C7 nie są złe, ale mam wrażenie, że będą zbyt delikatne do Twoich potrzeb (bas).
Możesz jeszcze wrócić do salonu Denona i posłuchać Dali Zensor 7 lub Lektor (teraz są w bajecznych cenach).

Z zaproponowanych Tobie przez sklepy zestawów wg mnie najsensowniejszy jest zestaw nr2 ;) choć miałbym tam swoje "ale"
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Z opisu wywnioskowałem, że nie masz sprecyzowanych planów. Wiem jedno, że jeśli ktoś poleca Ci do 40 m tak słabe ampli jak AVR171 czy RX 830 to omijałbym te sklepy ;)
Pytanie czy 40 m to tylko salon czy już z hollem i kuchnią?
Wg mnie jest sens płacić za lepsze brzmienie, ale to zależy od Ciebie. Powinieneś pojeździć, posłuchać kolumn i sprzętów różnej klasy i sam zdecydować. To już niemały pieniądz i zakup na lata, więc trzeba być pewnym na 100% zakupu i koniecznie posłuchać wybranego sprzętu nawet kilka razy, a najlepiej w domu. Zazwyczaj będzie grał nieco inaczej niż w warunkach sklepowych.
Jeśli to 40 m i lubisz bas poszedłbym w Klipscha F3 lub RF.82. F to typowe "kinówki" z potężnym basem, RF ciut bardziej uniwersalne, ale już droższe. Za komplet F fronty central i sub powinieneś się zmieścić w 5 tys., a za resztę mocny ampli, np. Do tego mocny amp., np. min. Denon X4000 i jeszcze kasy zostanie. Popytaj o oferty użytkownika Blackninja. Za pewne zaproponuje jeszcze nisze ceny. W podobnej klasie cenowej plasują się też np. JBL Studio 280, ale lepiej 580 :)
Jeśli - jak napisałeś- będziesz wykorzystywał taki zestaw sporadycznie to powyższe powinny wystarczyć.
KEF C7 nie są złe, ale mam wrażenie, że będą zbyt delikatne do Twoich potrzeb (bas).
Możesz jeszcze wrócić do salonu Denona i posłuchać Dali Zensor 7 lub Lektor (teraz są w bajecznych cenach).

Z zaproponowanych Tobie przez sklepy zestawów wg mnie najsensowniejszy jest zestaw nr2 ;) choć miałbym tam swoje "ale"
Fajnie muszą tu grać nawet Studio 590 i 290.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o amplitunery to ja bym proponowal cos polsuchac z Denona i Onkyo tak do 3000 tys
 
Do góry