Potrzebuję fachowca, dobrego od KD

Marc33

New member
Koleżanki i koledzy,

jak wszyscy pewnie piszą, że maja problem i ja napiszę.
Poszukuję sprzętu grającego do salonu ok 26m2. 60-70 proc to kino (połowa na koncerty reszta film) pozostałe to stereo. Budżet ok 5-6 tys. Może trochę większy. Zaczęło się od media markt i jakiejś promocji na zestaw Yamahy 467 z kef c5. Oczywiście nie kupiłbym porównując odsłuchu w takim pomieszczeniu oraz zawierzając opinii sprzedawcy który poleci to co lepiej premiują do wypłaty.
Wracajać do tematu proszę o radę czy Harman ARV 260 do dobra elektronika? Może Marantz SR 5005? Do tego BR tej samej firmy. Dla KD i Stereo ponoć nie ma kompromisów a Cambridge Audio czy nad 747? Mam możliwość transportu z USA czy się opłaca? Nie mogę też szaleć z ceną bo mam inne wydatki. Jakie głośniki do tych zestawów. Interesuje mnie 5.1 czyli zestaw z subem. Myślałem o Kef C5 albo dali lektor. Proszę o jakieś rady, opinie z praktycznego punktu widzenia. A tak przy okazji widziałem w jednym sklepie Harmana 260 za 1700 PLN. Myślałem jeszcze o pre-out do stereo ale ktoś mi powiedział że trzeba przepinać jakieś zworki. Ostatnie pytanie czy jak będę mial zestaw kina to jak dołoże dodatkowy klocek (odtwarzacz stereo) podłączę go analogowo (mam dobry kabel marki audiowawe) to będę czuł różnicę w odsłuchu? Opłaca siię?

będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
duża wielkość do stereo - więc HK AVR 260 do tych potrzeb jest idealny , a do kina domowego nie zabraknie powera.
Kolumny - no właśnie musisz podać do jakiej muzyki ?
Ale powinieneś odsłuchać MA M 6 myślę że będzie extra. O ceny pytaj Blackninja na priw .
 

Marc33

New member
Witam, dzięki . Co do muzyki to slucham raczej chillout-u, jazu. Raczej w spokojnym scenicznym stylu. To nie znaczy że od czasu do czasu przez pop nie wkrece mocniejszego bardziej tanecznego bitu. Takie też lubie. Ostatnio powrocilem do Pink Floyd. Ciezka sprawa bo nie mam jednego ulubionego gatunku. Slucham cafe del mar, hotel costes, ale przez massive atack, morchebe wyzej do zywszych klimatow. Nie sluchalem tych glosnikow. Powiedz mi czy z subem i jakich wydatkow mam się spodziewac? pytanie też czy jak do tego wzmaka kupie jeszcze sam CD tej samej formy, do nedzie roznica w odsluchu w porownaniu z BR?
 
Do góry