Potrzebna rada doświadczonych wyjadaczy :)

mrokos

New member
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałem Was wszystkich serdecznie przywitać :).
Forum w ciągu kilku ostatnich dni poddałem wnikliwej lekturze.
Przyczyna znana wszystkim: zakup TV :)
Długo i skrzętnie zapisywałem sobie w Excelu listę różnych TV notując obok parametry, uwagi i ceny :). Oczywiście kierując się również wiadomościami z tego forum :). Ale ostatecznie zostały mi 3 modele TV do wyboru i podjęcie decyzji przekracza moje możliwości oceny :grin:. Stąd też wielka prośba do Was, wyjadaczy :). O pomoc w podjęciu decyzji. Z podanych poniżej 3ech pozycji widziałem na oczy RD8 i R3500, oba mi się podobają.
Niestety przy wyborze nie wziąłem pod uwagę jednej funkcji, mianowicie chodzi o możliwość przesuwania obrazu w górę i w dół na ekranie, wiem ze r3500 chyba tego nie ma... (grzebałem w menu i nie znalazłem), a TV bez tej funkcji TV raczej odpada (4:3 przerobione na panoramę obcina np paski z informacjami, bez możlwości podniesienia obrazu jest lipa).

teraz do rzeczy, czyli najpierw wymagania:

ale napisz zawsze w jakich warunkach i do czego ?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju? -> +/- 4x3,5
jaki sygnał? -> kablówka (UPC), w przyszłości może cyfrowe UPC, ale na razie (1, 2 lata normalny kabel)
jaka odległość od ekranu? -> tu sa 2 możliwości 1. Kanapa: 2,5m lub stół 1,9 m od TV
jakie urządzenia do podłączenia? -> DVD, może dekoder cyfrowy kiedyś
jaka klasa cenowa? <= 2500 PLN
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -> od popołudnia do nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?-> od 15 do 19 wpada światło przez okno po prawej stronie za TV w lecie przechodzi przez drzewa, ale w zimie ma czysty strzał, więc naświetlenie określiłbym jako średnie
ile osób zasiada przed telewizorem? -> 2
Jaki masz ulubiony program?-> tvn, tvn24, wszystkie Discovery itp
jaki masz telewizor? sony 23"
Ma stać czy wisieć?na razie stać, potem wisieć.
Wielkość ? -> proponuje 32 " (ograniczone miejsce + mała odległość)

Z powyższego uwagę zwraca przede wszystkim mała odległosc od TV (zwłaszcza przy oglądaniu przy stole), oraz sygnał SD. potrzeba tv, który będzie sobie dobrze radził z sygnałem SD a obraz będzie ostry i kontrastowy. W związu z tym stawiam na 100 Mhz, nie potrafię natomiast stwierdzić jak poszczególne TV radzą sobie z sygnałem , bo w sklepach gdzie oglądałem była albo N! ka, albo kiepska dachówka.

Wybrałem następujących kandydatów:
Sharp 32 RD2 - cena od 2330
Sharp 32 RD8 - cena od 2260
Toshiba 32R3500 - cena od 1900

ceny są z Ceneo i nie sprawdzone. więc te najtańsze to pewnie lipa, albo nie ma towaru :wink:

BArdzo prosze Was wszystkich o pomoc, lub propozycje jeszcze innych dobrych TV w takim przedziale. zależy mi też na tym przesuwaniu obrazu.
Co polecacie, jakie macie doświadczenia?
Na dalszych pozycjach mojego rankingu uplasowały się:

PANASONIC 32LX70

PANASONIC 32LX85
SHARPC32D44E-GY/BK

może one też są ok?
czekam na wasze opinie i propozycje!.
Dzięki i pozdrawiam
Mro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przesuwanie obrazu po ekranie ma JVC 32 P80 i od tego modelu powinieneś rozpocząć bo to największa płynność na rynku.
To nie jest zakup na pół roku a odległość i potrzeby są większe niż wymienionych modeli.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27396&highlight=test+nie+k%B3ama%B3
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
Przy okazji sprawdziliśmy jakość sygnałów SD i jesteśmy jeszcze bardziej oczarowani jakością niż poprzednio. Zresztą proszę popatrzyć na wiadomości przed meczem z Porto Rico w siatkówkę.
p1050724tm4.jpg


http://www.jvc.pl/site/pl_pl/lcd_tv/feat2.html
Conventional 50Hz
aa_img_05_01.jpg
aa_img_05_02.gif
100Hz Clear Motion Drive II
aa_img_05_03.jpg


Ale decyzja należy do Ciebie.
 

mrokos

New member
kurcze, to niestety wykracza nieakceptowalnie poza budżet...
2900 PLN...
Może jest jakiś tańszy model, prezentujący podobne parametry?
Jaki model w drugiej kolejności polecacie?
 
Ostatnia edycja:

bledsoe

New member
Proszę o radę, szukam TV do sportu, (platforma N, ale powinien dobrze pokazywac SD - kupuje go dla kanalu NASN: hokej i football NFL), głównie do oglądania wieczorami, poza tym pokój od północy, więc bez problemów ze światłem. Przejrzałem całe forum, i według tego co piszecie decydowałbym się na jeden z tych 4:

LCDki:

1. Panasonic TX-37LzD85F
2. JVC 37P80
3. Samsung LE40A656

4. albo plazma Panasonic TH-42PY80P.

TV będę oglądać z 2,5 / 3m, powinien mieć co najmniej 37'', 100 Hz. Cena do 3800 PLN.
Która z opisanych przez was wad wydaje sie najmniej istotna?:

ad1
Piszecie, ze nie równo oświetlona matryca,ale z drugiej strony najlepsze 100Hz na rynku

ad2
Skłaniałam się raczej na full HD, a ten JVC tego nie ma, choć bardzo chwalony jeśli chodzi o sport.

ad3
U Samsunga 100Hz to ponoć nie jest 100Hz, tylko tak sobie nazwali ten ich system. Widzialem go w sklepie i wygladal najlepiej z tego co mieli podobnej klasy

ad4
Wreszcie plazma, od ktorej zaczynalem, a ku ktorej coraz bardziej sie sklaniam im wiecej czytam. Jak to jest z ta utrata parametrów 30% po pewnym czasie użytkowania. Ktos napisał, że 'później' już nie gra tak jak na początku...

Przyznam się szczerze, że w sklepie plazmy jakoś mnie nie zachwycają, podoba mi się obraz z LCD, ale to smużenie poziom/pion...

Hmm, Kiki - może Ty coś poradzisz? (jakiś inny model, którego nie wymienilem?) :) Pozdrawiam i z góry dzieki,

Marcin
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mrokos - w tej sytuacji masz:
Sharp 32 RD 8 i Toshiba 32 R 3500. Ze wskazaniem na Sharpa.

bledsoe
- Jeśli masz wątpliwości to prezentacja w domu wszystko rozjaśnia. I w domu expertem jesteś TY. Wiele osób się łapie na full hd - a przecież każda kompresja kosztuje . Dlatego w Twoim przypadku JVC podobnie jak u Innych zagra rewelacyjnie :
p1050788ak4.jpg


Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg


dowolny obraz skaluje rewelacyjnie i tyle:
p1050734xc8.jpg



Ale nie chodzi o niesamowite ewolucje ,lecz o jakość i reakcję współpracy LCD z Grami / tym razem chodzi o Xboxa/
p1050637xp5.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Trochę wydesygnowałeś za mało kasy do tej walki . Bo do Twoich warunków aż serce prosi o plazme Pioneera 4280xa.
Ale w klasie cenowej pozostałbym przy swojej ofercie.
pozdrawiam
 
Do góry