Poszukiwania TV 55" - PILNE :)

m_ost

New member
Byłem w posiadaniu plazmy Panasa i odbiło mi by ją wymienić na coś większego. Dziś znalazł się kupiec i mam puste miejsce na ścianie. W czwartek mecz - fajnie byłoby obejrzeć go w domu. Byłem dziś we wszystkich marketach z TV i nie mam pojęcia na co się zdecydować. Obrazy testowe wszędzie aż kłują w oczy ostrością a po przełączeniu na zbiorczą na ogół jest rozczarowanie.

Poszukuję 55 cali odbiornika do dużego salonu (4-5 metrów kanapa-tv). Sam oglądam sporadycznie - głównie dzieci okupują odbiornik. Lubię bajery i nowinki technologiczne - wszelkie internetowe smart bajery mile widziane - zwłaszcza tv online czy serwery z filmami. W sklepach pierwotnie kierowałem się ku Samsungom, które w necie są najczęściej recenzowane, jednak design sprawił, że bardziej spodobały mi się Sony, Panasy i Philips. Chciałbym kupić coś taniego z dobrą relacją jakości do ceny. Im mniej zapłacę tym lepiej -proszę o typy jakiś obiektywnie dobrych i sprawdzonych odbiorników.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Byłem w posiadaniu plazmy Panasa i odbiło mi by ją wymienić na coś większego. Dziś znalazł się kupiec i mam puste miejsce na ścianie. W czwartek mecz - fajnie byłoby obejrzeć go w domu. Byłem dziś we wszystkich marketach z TV i nie mam pojęcia na co się zdecydować. Obrazy testowe wszędzie aż kłują w oczy ostrością a po przełączeniu na zbiorczą na ogół jest rozczarowanie.

Poszukuję 55 cali odbiornika do dużego salonu (4-5 metrów kanapa-tv). Sam oglądam sporadycznie - głównie dzieci okupują odbiornik. Lubię bajery i nowinki technologiczne - wszelkie internetowe smart bajery mile widziane - zwłaszcza tv online czy serwery z filmami. W sklepach pierwotnie kierowałem się ku Samsungom, które w necie są najczęściej recenzowane, jednak design sprawił, że bardziej spodobały mi się Sony, Panasy i Philips. Chciałbym kupić coś taniego z dobrą relacją jakości do ceny. Im mniej zapłacę tym lepiej -proszę o typy jakiś obiektywnie dobrych i sprawdzonych odbiorników.


Jeśli oglądasz z 4-5 metrów to i 65 cali będzie mało..
Ale jeśli koniecznie się upierasz przy 55 calach to oled 55 cali LG 55EG910V - 6500 pln

A jeśli coś taniego to LG 55 EF651V

Taniego 4K nie polecam kupować bo zakładam każdy FHD 100Hz będzie miał lepszy obraz .

Generalnie ciężko coś zaproponować bo nie wiemy ile kasy chcesz wydać i mało informacji co do warunków oglądania . Czy wszyscy oglądają na wprost ekranu, czy pod różnymi kątami przekraczającymi 25 stopni od środka ekranu ?
 

m_ost

New member
Dzieki za szybka odpowiedz

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? duże 5x6 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-5 metra od ściany do ściany jest 5,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętne
6.Jak słońce świeci w pokoju ? dopływ swiatła regulowany roletami ...nie stanowiło to problemu nigdy
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 42 plazma -już żałuję że sprzedałem
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? funkcje internetowe sprawnie dzialające - kusi mnie android ...ale wciąż w internecie czytam sprzeczne info na ten temat
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? polsat br
10.Jakie urządzenia ? wieża Yamaha
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy z odtworzenia lub publicystyka - córka na okrągło bajki - teraz doszedł by YT i serwery z filmami
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak o ile to bedzie wygodne
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jakies rodzinne owszem
16.Preferencje co do marki ? nie ...choc najładniejsze w sklepach to sony panas philips
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak coś nie działa jak należy - coś z czymś nie koreluje wiesza się etc
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-4kpln choć granica gorna moze byc wyzej jesli bedzie warto ja przesunac
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś :
- Philips 55PUS6561 za 4499 zł - model 4K, 100 Hz z potrójnym ambilightem, Androidem, KODI, MxPlayer, Multiroom, kalibracja profesjonalna gratis.
- Philips 55PUS7100 za 4199 zł model 4K, z ambilightem, Androidem, KODI, MxPlayer, Multiroom, kalibracja profesjonalna gratis.
- TCL 58S7806 za 3199 zł , 4K, 100 Hz , kalibracja gratis
- TCL 55S7906 za 3499 zł , 4K, 100 Hz , kalibracja gratis
- Hitachi 55HGW69 3799 zł, 4k, 100Hz, kalibracja gratis

Nowe modele Sony , Samsunga , LG, Panasonica kosztują powyżej 6 tyś zł.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Jak przedmówca - nowe modele Philipsa są z najwyższej półki jezeli chodzi o jakość obrazu i same wykonanie.
 

uwencjusz

New member
jeśli miałeś do tej pory plazme i żałujesz że ją sprzedałeś to szukaj TV z matrycą VA gdyż ma lepszy kontrast. Powyżej przedstawione modele mają matryce IPS, więc po przejściu z plazmy będziesz rzucać mięsem :)).
Ponadto jeśli założyłeś sobie że będziesz oglądać TV z dość znacznej odległości to niekoniecznie musisz się trzymać rozdzielczości 4K. Równie dobrze może Ci posłużyć Sony KDL-55W755C. Ma bardzo dobry obraz, matryce VA, Androida no i znajduje się w zakładanym przez Ciebie przedziale cenowym
 

WuMike

New member
Bez reklam
4-5 metra od TV i 55" tylko? Oj, to za mało, ale niestety Twój budżet nie pozwoli na nic wiecej, niż 55".

Co do spostrzeżenia odnośnie plazmy, mam to samo. Od dwóch lat planuję zastąpić ja czymś większym, 58" i wiecej, a stara, poczciwa 42v20 dalej wisi, bo nic lepszego nie ma dla mnie.
 
Do góry