Porysowany ekran

ephebopus

New member
Witam

Niedawno kupiłem Plazmę Panasonica.
Ma około dwa tygodnie, parę dni temu zobaczyłem na ekranie 4 ryski które są obok siebie, mam kota, wiec czy jest możliwe że Kot zarysował mi ekran?? I jak je najlepiej usunąć, nie są płytkie, czy są jakieś środki do tego?
 

osip

New member
Oczywiscie, ze mogl porysowac.
Jaki model masz plazmy, bo jak masz model z filtrem, to trzeba uwazac, zeby filtra nie uszkodzic.
 

ederlezi

New member
A na 100% jesteś pewny , że to są ryski ? Ja już dzwoniłem do serwisu , że jakimś cudem ktoś mi zdarł powłokę antyrefleksyjną i wygląda tak czy tak , czy podlega gwarancji itd... Potem postanowiłem zrobić teoretycznie najgłupszą rzecz pod słońcem i wyczyścić tą zdartą powłokę odpowiednią szmatką. Ku mojemu zdziwieniu - jak ręką odjął. No...i miałem zagwozdkę. Parę godzin dochodziłem jak to się stało i co to było. Otóż plazma wisi na ścianie , ja miałem zmoczone włosy ( świeżo po umyciu , lekko nażelowane ) , po prostu schyliłem się po coś z podłogi i delikatnie dotknąłem czubkiem głowy ekranu. Wyglądało na następny dzień jakbym zerwał filtr.

Potem miałem jeszcze kilka podobnych akcji z ryskami, tłumaczę to sobie, że nagrzany ekran stopił mi kurz latający w pokoju , za każdym razem schodzi lekko nawilżoną szmatką , taką specjalną do ekranów. Oczywiście mycie zwykłą wodą , taką z kranu. Ewentualne smugi wycieram drugą , suchą szmatką , delikatnie.

Jeśli to faktycznie rysy , to czyszczenie nie pomoże. Mi jedynie chodzi o to , że kilka razy prawie dałbym sobie głowę uciąć , że widzę uszkodzenie mechaniczne , które okazało się być zwykłym brudem.
 
Do góry