porozciagany obraz..

czeski24

New member
witam.posiadam Toshibe AV501PG 32 cale.podlaczylem ja pod polsat cyfrowy(przez euo zlacze) i mam pytanko.zuwazylem ze mam nie naturalnie rozciagniety obraz.mam troche ustawien takich jak:super live,14:9,kino itd ale na zadnym nie mam obrazu dobrze dopasowanego jedynie 4:3 pokazuje normlanie obraz ale mam ogromne czarne pasy po bokach i wyglada jak na zwyklych ctr.czy da sie jakos to ustawic czy to zmora LCD?powiem ze jak podlaczam zwykla tv przez kabel to mam podobnie
 

alyjen

New member
o rany, a jak ten biedny telewizor ma wyświetlić sygnał 4:3 na ekranie który ma inne proporcje? przecież nie wymyśli tego czego nie uchwyciła kamera..
w sumie do większości programów najlepiej sprawuje się tryb super live 1, który centrum ekranu (tam gdzie najczęściej stoi gadający aktor, lub prezenter wiadomości siedzi) rozciąga najmniej a resztę rozciąga bardziej żeby to skompensować, tylko w tym trybie wszystkie ruchy kamery w pierwszej chwili dezorientują

oczywiście jak program jest nakręcony w proporcjach 16:9 lub zbliżonych to telewizor go sobie dopasuje automatycznie lub możesz użyć trybu np. Kino 1 i będzie super
 
Do góry