porównanie Samsung vs Sony w salonie Sony

kewalls

New member
witam,

przymierzam się do zakupu Samsunga UE40B7000. kilka dni temu kiki potwierdził na tym forum mój wybór i już nie miałem wątpliwości ...

wczoraj byłem w łodzi w tamtejszej manufakturze. jest tam salon Sony, w którym ku mojemu zaskoczeniu stał TV Samsung UE40B7000 z zerwanym logo Samsung, a obok prezentowany był Sony 40Z5500. na obu telewizorach wyświetlony był ten sam obraz.

pracownik salonu Sony próbował mnie przekonać, że żaden TV w technologii LED nie może się równać z modelem 40Z5500 i innymi TV Sony. twierdził, że na Samsungu brakuje skali szarości.

faktycznie wyświetlony obraz wyglądał tragicznie na samsungu. prawie wcale nie było widać tła, a na obrazie testowym wyraźnie brakowało kilku odcieni szarości.

pracownik Sony twierdził, że oba TV ustawione są najlepiej jak to jest możliwe ... ja nie sprawdzałem tych ustawień. dowiedziałem się też, że technologia LED to tylko 'chwyt marketingowy' i nikomu niepotrzebny bajer!

obok salonu Sony jest w manufakturze Euro AGD. mają tam w sprzedaży zarówno TV Samsung i Sony. pracownik, z którym rozmawiałem chwilę później był zaskoczony praktyką salonu Sony. stwierdził, że Samsung UE40B7000 jest zdecydowanie lepszy i że to co robią w Sony to 'chwyt marketingowy' :D

nadal jestem zdecydowany na zakup Samsunga UE40B7000, ale proszę o komentarze i wasza opinię w tej sprawie. czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? kto w porównaniu tych dwóch modeli ma rację?

pozdrawiam, sm
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Dam Ci tylko jedną pożyteczną radę w sprawie zakupu Samsunga,jeżeli nie posiadasz kina domowego i nie zamierzasz go mieć,to nie kupuj Samsunga, gdyż ten model ma beznadziejną jakość dżwięku ze swoich głośników,i jest uważany za jeden z najgorszych telewizorów,jeżeli chodzi o jakość dżwięku.
Również, jeżeli ten telewizor będzie stał w nasłonecznionym pokoju to z niego zrezygnuj, gdyż posiada lustrzaną matrycę i nie sprawdzi on się w takim pokoju.
Weż moje rady pod uwagę Żebyś pożniej nie żałował swego zakupu.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kup tego który według Ciebie jest lepszy .Widziałeś dwa modele i chyba wiesz co Tobie lepiej się podoba;), a jeżeli masz w pokoju rolety to nie martw się o ;szybę; w lcd.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Oglądałem model 7000 i 650 i plazmę 850 i niestety na wszystkich dźwięk jest niespecjalny. Tzn do oglądania np: Wiadomości czy Faktów może być ale to wszystko. Czerń na Sammie wpada we fiolet i to nie tylko kiedy patrzymy pod kątem.
Jak chcesz więcej wiedzieć to zerknij na konkurencyjne forum. Tam przeprowadzono test porównawczy Sama 6000 (taka wersja uboższa o 200hz) i Sony W5500 (100Hz). Sony wygrał i to nie tylko czernią, a testujący stwierdził, że czerń od modelu 6000 (nie sądzę, aby różniła się od 7000) to nawet 650 ma lepszą.
 
Do góry