Poradnik użytkownika Xtreamera czyli pomóżcie bo wymiękam!?

Grooha

New member
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ww urządzonka, jednak pewne rzeczy sprawiają kłopot, więc fajnie by było gdyby siakiś spec tudzież bardziej obyty członek forum pomógł mniej obrytym jak ja. Jeśli temat może pomóc komuś jeszcze to będzie gites. Poniżej zamieszczam moje zapytania

1. Jak "wstawić" własne stacje radiowe?

Słuchając radio przez XT znalazłem pośród tematycznych katalogów ze stacjami - moje radia -jednak tam jest pusto, jak się domyślam można tam zapodać własne stacje. W zamontowanym twardzielu znalazłem katalog "moje radio" ale nie mam pojęcia jak tam cokolwiek wrzucić, wkleić czy jak to tam

2. Czy da się z XT wejść na otocznie sieciowe i przeglądać/kopiować coś z kompa?
Kiedy wchodzę na otoczenie i próbuję się dostać na twardy dysk laptopa to pyta mnie o hasło, dziwne trochę bo nie zakładałem takowego zabezpieczenia a wcześniej na kompie udostępniłem katalogi dla użytkowników sieci lokalnej .
Xtreamer firmware 2.3.1. a na kompie win7 64bit (piszę bo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W dużym skrócie: trzeba edytować i zamieniać pliki menu.rrs na playerze. Czynność niezbyt prosta bez znajomości Linuksa. Można też uruchomiśc sobie jakieś serwer multimediów na komputerze (Playon, Serviio, XMBC itp. Jest sporo materiałów na ten temat, rzut oka do Wikipedii - UPnP AV MediaServers - Wikipedia, the free encyclopedia).

Tutaj można znaleźć sporo porad jak radzić sobie z Xtreamerem: Xtreamer - MPC Club Community Board
 

KubaArek

New member
Bez reklam
2. Czy da się z XT wejść na otocznie sieciowe i przeglądać/kopiować coś z kompa?
Kiedy wchodzę na otoczenie i próbuję się dostać na twardy dysk laptopa to pyta mnie o hasło, dziwne trochę bo nie zakładałem takowego zabezpieczenia a wcześniej na kompie udostępniłem katalogi dla użytkowników sieci lokalnej .
Xtreamer firmware 2.3.1. a na kompie win7 64bit (piszę bo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)[/QUOTE]

cze nie wiem jak jest w win7 ale chyba tak samo jak w XP przy udostępnianiu zaznaczasz pole Udostępnij ten folder w sieci i drugie pole poniżej Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików.
 

Grooha

New member
No właśnie o tym pisałem, najpierw udostępniłem katalogi, nie podziałało, to cały twardy dysk z kompa i za każdym razem jak wchodzę w otoczenie sieciowe to grupa robocza jest widoczna, komp również, ale jak próbuję się wbić to żąda ode mnie id użytkownika i hasło. Nie wiem co mam wpisać bo takowego nie zakładałem. Więc zapytuję. Czy jest jakieś "sezamie otwórz się" ?

Ciekawe , że w odwrotnym kierunku wszystko działa i z kompa mogę się swobodnie wbić na dysk XT. Wracając do własnych stacji radiowych - skoro umieścili taką opcję w XT to chyba powinien być jakiś prostszy sposób na umieszczenie własnych stacji i oczywiści i słuchania przez XT, a nie głośniczki laptopa ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kiedy wchodzę na otoczeniei próbuję się dostać na twardy dysk laptopa to pyta mnie o hasło

Dla konta Gościa na komputerze, które jest automatycznie tworzone przy instalacji systemu, trzeba dołożyć po prostu jakiś login i hasło (bez polskich znaków, jeżeli konto nazywa się Gość, to trzeba zmienić na Gosc). Oczywiście i na playerze i komputerze muszą być te same nazwy grup roboczych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wracając do własnych stacji radiowych - skoro umieścili taką opcję w XT to chyba powinien być jakiś prostszy sposób na umieszczenie własnych stacji i oczywiści i słuchania przez XT, a nie głośniczki laptopa ;)

Trochę łopatologii: chodzi odpalony na komputerze serwer (architektura klient-serwer, mówi to coś?) multimediów dla playera, który z niego korzysta, dokłada adresy stacji radiowych, telewizyjnych i inne media do swojego menu, łączy się z Internetem i wyświetla oraz gra na tym, co masz do playera podłączone.

Tu masz przykładowy zrzut serwera TVersity na komputerze, te same stacje pojawiły się w menu playera i można z nich korzystać
 

Attachments

  • tversity.jpg
    tversity.jpg
    81,9 KB · Wyś: 129
Ostatnia edycja:
Do góry