Popcorn Hour A110 czy Dune BD Prime 2xeSATA

mp_lasso

New member
Witam,
jestem na etapie kupna odtwarzacza sieciowego do 800zł, który potrafi wysyłać audio HD (DTS-HD MA oraz TrueHD) do amplitunera w postaci bitstream'u.
Mam dylemat co wybrać:
1. Popcorn Hour A110 za 700zł
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:...com.au/v/vspfiles/assets/images/a-110-box.jpg

2. Dune BD Prime 2xeSATA za 800zł
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:...tent/uploads/2008/12/av-nmp-dune-bd-prime.jpg

Za Popcorn'em przemawia:
-popularność sprzętu, więc lepszy support
-posiada klient torrent akceptowany przez prywatne trackery - Transmission (Tu pytanie czy poprzez Transmission na PH jestem wstanie całkowicie wykorzystać UPC 50/5mbps? Na uTorrent'cie nie było problemem wyciągnąć transfer ~5.5MB/s)
-miejsce na dysk w obudowie
-niższa cena

Za Dune'em przemawia:
-dużo ładniejszy wygląd i lepsze wykonanie
-napęd BD
-obsługa struktur BD z dysku oraz sieci (zarówno foldery jak i ISO)
-dwa porty eSATA

Orientuje się ktoś czy na Dune BD Prime jest możliwość zainstalowania Transsmision?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dreamerek

New member
mp_lasso napisał:
2. Dune BD Prime 2xeSATA za 800zł
Za taką cenę jest używka i akurat tego bez odbioru osobistego i testu to bym nie brał. Sugerowana cena za wersję Prime wynosi około 450EUR a że nie jest to "wysłużony" model to troszkę cena jest podejrzana.
 

mp_lasso

New member
Nie o to pytałem. Tak się składa, że akurat z odbiorem osobistym, a cena niska, ponieważ za wyższą cenę nikt nie chciał kupić (patrz aukcje zakończone).
 

kertis

New member
mp_lasso napisał:
2. Dune BD Prime 2xeSATA za 800zł
Pozdrawiam

Też się na niego napaliłem jak zobaczyłem te aukcję, bo szukam odtwarzacza z analogowym 5.1. ale mi przeszło. Fakt, że możliwości odtwarzania ma mocne ale też małe możliwości rozbudowy. Dune 3 base to rozwiązanie, ale cena jaką sobie za niego krzyczą to już całkiem dobre media center. Swoją drogą szkoda, że prawie wszystkie kompaktowe odtwarzacze są pozbawione analog audio z 5.1, za to w KD wyjścia są, ale opcji mniej. I tak źle i tak niedobrze:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no te 5.1 analoge czasem sie przydaje, ja mam zestaw crative 5.1 i sie zastanawiam czy nie podpiac pod to, bo szkoda mi wydawac kase na ampli i 5.1 kolumny za 5tys
 

kertis

New member
Seba_Fan napisał:
mam zestaw crative 5.1
To tak samo jak ja, i też chciałbym go wykorzystać, zwłaszcza, że odsłuchałem KD i te budżetowe wcale nie mają lepszego brzmienia. Creativy grają całkiem nieźle, a na duże kolumny nie mam miejsca ani kasy. Zresztą lubię kompaktowe rozwiązania i im mniej urządzeń i kabli tym lepiej.

Inne rozwiązanie jakie rozważam to zmiana głośników na z5500. Nawet dopłaciłbym do tv z wyjściem analogowym, może Samsung coś takiego wypuści, bo już im w sumie dużo nie brakuje, DD już dekodują zostaje tylko problem z DTSem i jedno dniazdo więcej z tyłu obudowy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja mam stereo, nie chce kupowac na teraz apmplitunera i dodatkowe glosniki, musial bym wydac jeszcze z 7tys zl, a szkoda mi, wole dobre stereo, wiec ten creative wystarczy, z5500 ma ten plus ze ma optyke
 
Do góry