Popcorn Hour A100 + kino domowe Panasonic --> jak mieć dźwięk 5.1 ?

BTC5

New member
A100_02.jpg


Posiadam odtwarzacz Popcorn Hour A100 podłączony do telewizora CRT i zamówiłem do niego zestaw kina domowego Panasonic (jeszcze nie dojechało), zdjęcia złączy są poniżej.
Na chwile obecną obraz uzyskuję poprzez component, natomiast dźwięk poprzez połączenie chinchy AUDIO OUT (A100) z wieżą (to jest tylko stereo.)
I teraz mam pytanie jak podłączyć ten zestaw kina domowego z Popcornem aby mieć dźwięk 5.1 , jakimi kablami ? Ponieważ Popcorn będę głównie używał do odpalania filmów, obsługuje on o wiele więcej formatów.


12016.JPG


12017.JPG



PANASONIC-SC-HT880.jpg
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Uzywając Popcorna masz tylko jedną możliwość czyli jeden kabel Coaxial (czyli inaczej S/PDIF elektryczny) podłączony do żółtego wyjścia w Popcornie nazwanego Coax a w kinie domowym zapewne taka sama nazwa i kolo pewnie też żółty. Powinno odradzu działać. Jesli nie to w ustawieniach dzwiękowych Popcorna ustaw wyjście cyfrowe bądz RAW bądz COAX. Każdy sprzet inaczej to nazywa. I tyle
 

tomud

New member
Tak patrzac na te fotki to sie zastanawiam o co tutaj biega :)

Bo w tych zdjeciach DVD nie widac jakiegokolwiek wejscia czy wyjscia cyfrowego.

Jesli to sa jedyne zlacza to mozesz zapomniec o 5.1...

@Szemot

s/pdif oznacza sie kolorem pomaranczowym, zolty to cvbs...

ale jak masz gdzies w tym kinie s/pdif to laczysz tak jak napisal Szemot.

Czyli s/pdif z popcorna do s/pdif kina...
 

beginner_pl

New member
Dobre stereo zwiera tyle informacji o przestrzenności dzwięku że
procesor prologic jhest wstanie często uzyskać z tego efekt zbliżony do orginału ale potrafią sie takżę przytrafić głupie wpadki.
Gdy film będzie ciekawy /i widziany 1wszy raz/ to i tak nie zauważysz różnicy .
 

pkomp

New member
będzie lipa jak i cały prologic - efekt jest ale z przestrzennościa DD czy DTS to nie ma nic wspólnego - lepiej pozostac przy zwykłym stereo
 

Szemot

New member
Sorry, że nie spojrzałem na ten model w internecie. Po prostu jak powiedziałeś, że to zestaw kina domowego to automatycznie uznałem, że musi mieć jedno z wejść cyfrowych. Bo po to żeby sprzet nazywałsie kinem domowym (taka już definicja, nie ja wymyśliłem) to musi mieć możliwość odtworzenia dzwięku 5.1 w standarcie Dolby Digital bądz lepiej. Ponieważ jest już po "ptokach" to nie pozostaje Ci nic innego jak faktycznie podłączyć 2RCA czyli kabelkiem stereo używając funkcji Dolby Prologic. Poniewaz nie jesteś audiofilem to naewno docenisz wzbogacenia dzwięku którymi raczej audiofile gardzą. I faktycznie jeśli masz naprawdę dobrą ścieżkę stereo to może nieźle symulować. A najlepsze żródło to np filmy z animacją komputerowa ponieważ dzwięk na nich został zrobiony a nie nakręcony przez co zawsze będzie bardziej wyraźny itp. Pamiętaj jednak, że jesli bedziesz chciał podłaczyć do TV to nie bedzie takiego fajnego dzwięku bo telewizja z założenia ma mała przepustowość a w polsce szczególnie kiepsko się to sprawdza. Noiast jesli miałbys jaki film zdzwiekiem w standarcie DTS to nie będzie to samo ale jakieś tam wrażenia napewno bedą i to lepse niż stereo.

@tomud No jakby nie było także żółtych S/PDIF to bym nie wspominał. Sam mam takie poza czarnymi
 

pkomp

New member
szemot co ty za bzdury wypisujesz?

jesli audiofile gardzą jakimś dźwiękiem to każdym prócz stereo...kino kolegi jak najbardziej odtwarza DD....ma nawet DTS - ale jak sporo takich kin WYŁACZNIE z płyt dvd i nic w tym dziwnego nie ma że nie posiada wejść cyfrowych - po co skoro to all in one?
I o jakiej ty przepustowości TV piszesz?bo tego to już wogóle nie łapię
toż to jakiś stek bzdur
to kino pozatym nie ma nawet dolby prologic - może co najwyżej jakieś efekty dsp

nadaje się wyłącznie do oglądania dvd i podłączenia dźwięku stereo - na tym koniec jego zastosowań i nawet nie ma co marzyć o zapodaniu jakiegoś 5.1 z innego źródła

ps.żaden szanujący się producent nie ma zółtych spdif - te od samego początku oznaczone były kolorem POMARAŃCZOWYM
żółty zarezerwowany jest dla video composite
 

Szemot

New member
szemot co ty za bzdury wypisujesz?

jesli audiofile gardzą jakimś dźwiękiem to każdym prócz stereo...kino kolegi jak najbardziej odtwarza DD....ma nawet DTS - ale jak sporo takich kin WYŁACZNIE z płyt dvd i nic w tym dziwnego nie ma że nie posiada wejść cyfrowych - po co skoro to all in one?
I o jakiej ty przepustowości TV piszesz?bo tego to już wogóle nie łapię
toż to jakiś stek bzdur
to kino pozatym nie ma nawet dolby prologic - może co najwyżej jakieś efekty dsp

nadaje się wyłącznie do oglądania dvd i podłączenia dźwięku stereo - na tym koniec jego zastosowań i nawet nie ma co marzyć o zapodaniu jakiegoś 5.1 z innego źródła

ps.żaden szanujący się producent nie ma zółtych spdif - te od samego początku oznaczone były kolorem POMARAŃCZOWYM
żółty zarezerwowany jest dla video composite

Zanim powiesz, ze bzdury czytam przeczytaj to co napisałem jeszcze raz. I jak wyda Ci sie, że już wszystko wiesz to przeczytaj jeszcze dwa razy. Nie napisałem, ze audiofile gardzą dźwiękiem stereo tylko wzbogacaczami takimi, że ze stereo robi dolby prologic (IIX). Po drugie wiem, że nie ma DPL ale wieża czy tam amplituner do ktorego podłączy będzie mogło to uzyskać z dźwięku stereo. Co do podłączenia do TV to w sumie juz nie pamiętam apropo czego pisałem, chyba na wyrost bo o tym nie wspominał. Ale zapewne podłączy TV do amplitunera żeby mieć jakiś lepszy dźwięk niż z głośniczków od TV. A telewizja czy to cyfrowa czy analogowa ma raczej niskie wartości bitrate dźwięku wiec taki TVN 5.1 i tak będzie znacznie gorszy od tego samego filmu na DVD. Więc to, że amplituner ma tylko wejścia stereo to nie jest jakaś duża strata
 
Do góry