Popcorn C200 nie czyta po sieci LAN stuktury DVD i Blu Ray !

dudus1234

New member
Witam.

Kupiłem odtwarzacz Popcorn Hour C200.

Bez dysku wewnętrznego i bez napędu.

Korzystam z połączenia sieciowego LAN 1Gb/s z moim komputerem PC.

Mam problem z otwarzaniem Filmów DVD oraz Blu Ray ze struktury plików (katalogów) VIDEO_TS i BDMV

Chodzi o odtwarzanie filmu przez kabel sieciowy LAN z dysku w moim PC

Gdy wskaże film DVD lub BD to zaczyna mielić i po chwili wraca do głównego menu Popcorna !

Bez problemu czyta wszystko z dysku przenośnego podłączonego do portu USB w popcornie.

Przez sieć czyta bez problemów DVD oraz BD ale z plików obrazu .iso

Proszę o pomoc jak to rozwiązać .

Nie po to położyłem sieć LAN w domu aby teraz latać z dyskiem przenośnym USB i zgrywać dane.

A jak wiadomo 10 czy 40 GB przez USB długo się zgrywa.
 

dudus1234

New member
Wracam ponownie.

Rozwiązałem problem po częśći .

Chodziło liczbę znaków w nazwie udostępnionego katalogu w sieci trzeba było mocno skrócić.

Struktura DVD chodzi bez zarzutu.

Lecz struktura BD już się wykłada.

Wskazuje na katalog z filmem Blu Ray:
Leci logo Warner Bros na niebieskim niebie po czym wyskakuje komunikat z Popcorna :

"Cannot Play BDJ - Please insert drive with NMT applications instaled "

Ten sam film zgrywam na przenośny dysk USB

Gdy podłączę go do USB Popcorna widać w głównym katalog o nazwie " bdj "
I po wskazaniu filmu wszystko się odtwarza.

Co to za aplikacja bdj i dlaczego tylko na przenośnym (podłączonym do C200) śmiga ?
Skopiowałem z dysku przenośnego ten katalog "bdj" na dysk w PC w katalogu "filmy " ale nic to nie dało dalej ten sam komunikat wyskakuje.

Przypomnę że kupiłem gołą wersję C200 bez dysku wewnętrznego i bez napędu.

Proszę o pomoc.
 

dudus1234

New member
Ok.

Podłączyłem w wewnętrznym USB Pendriva 2GB i popcorn utworzył automatycznie katlog bdj

Teraz struktura BD po sieci LAN (z dysku KOMPUTERA ) śmiga z interaktywnym menu.

Kolejny problem jaki sie pojawił to:

Nie mogę włączyć polskich (oraz zagranicznych) napisów w filmie przez interaktywne menu ani ręcznie przyciskiem pilota SUBTITLE

Zaznaczam je w menu czy tam ręcznie na pilocie a one nie pojawiają się na ekranie .

Ścieżki dzwiękowe ładnie się przełączają z menu i z pilota.

Na komputerze ten sam materiał odwarzam programem : ArcSoft Total Media Theatre v3.0.1.161 Platinum

I bez problemu można włączyć polskie napisy w menu i ręcznie w programie

Mam inny film w strukturze BD i ten na pocornie wyświetla polskie i zagraniczne napisy.

Co to może być ?

Czy jeden film bedzie miał możliwość wyświetlania napisów a drugi nie ?

Zaznaczam także że czasami popcorn wiesza się przed odpaleniem filmu BD ze struktury.
 
Do góry