Pomożecie?trudny wybór

szpila9

New member
Witam!
Chcę kupić plazmę. No tak też mi wątek, ale jest kilka zastrzeżeń.
Mój pokój nie ofereuje ściany, na której mogę ją powiesić co ogranicza (chyba) jej rozmiar do 37", bo większa będzie wyglądała gigantycznie (chyba - bo trudno mi to ocenić - kupic na 1 dzień się nie da...) a w 37" owych to raczej tylko rozdzielczość 1024x... i tu kolejne pytanie czy warto jeszcze z taką rozdzielczością kupować tv?oglądam głównie tv i czasami dvd. czy może jesdnak stracić na jkości i kupić 37" ale już LCD i 1920???.

Błagam poradźcie coś, bo miotam się strasznie.

Na ścianie jej nie powieszę bo mam tam okna gdzie musi stać tv. Stolik do Panasonica to ok 1800PLN - wolę zainwestować w tv, to co wieszak? - widziałem solidne, ale 42 cale?jak to bedzie wyglądało?

sam nie wiem co mam robić. A! odległość przyszłego TV od miejsca oglądania to 3m.

jesli możecie coś poradzić to WIELKIE DZIEKI!

pozdrawiam!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To co mogę to podpowiem :)
Odnośnie ewentualnego wieszania: TV może stać na niewielkiej szafce rtv lub wręcz na podłodze - znajomy szukał kiedyś informacji o optymalnej wysokości na jakiej telewizor powinien zostać umieszczony i ogólny wniosek, do jakiego doszedł, był taki, że środek ekranu powinien być nie wyżej niż na wysokości oczu osoby oglądającej. Ja przykładowo preferuję aby był niżej.
Odnośnie rozmiaru: wykombinuj gdzieś duży kawałek kartonu i wytnij rozmiary telewizorów jakie Cię interesują (info o wymiarach można znaleźć na stronach producentów). Jeszcze lepiej zrobisz, gdy na tak dociętym kartoniku narysujesz jeszcze obrys w rozmiarach samego ekranu danego tv. Może się okazać, że gdy na miejscu planowanej instalacji postawisz kartonik docięty rozmiarami do odpowiednika telewizora 37" Twoja druga połowa przyjdzie i powie: "Eee, taki mały"? ;)
Odnośnie rozdzielczości: kolejny rozmiar plazm po 37" to 42", ale w przypadku HDReady w praktyce też jest to rozdzielczość matrycy 1024x768.
Czy FullHD? Tego nie wiem, sam musisz zadecydować oglądając różne tv w sklepie, ale uwaga - najlepiej z odległości podobnych do tych, w jakich będziesz oglądał w domu - może się okazać, że nie dostrzeżesz wtedy różnicy pomiędzy oboma rozdzielczościami, nawet gdyby w sklepie wyświetlano demo z odtwarzacza blueray.

Pozdrowienia!
 

pantomas

New member
Przy ekranie 37" wystarczy 1024x768. Zresztą przy 42" też ;)
Od lat oglądam filmy projektorem 1024x768 i mogę Cię zapewnić, że pomimo przekątnej 2 metry nie widać pikselozy. Mam też TV 42" o takiej rozdzielczości i oglądam z 2 metrów.
O ile pamiętam to rodzielczość Full HD widać z 2.5 metra na ekranie minimum 47". Oczywiście o ile źródło jest Full HD o co dzisiaj raczej trudno.
 
Do góry