Pomóżcie z doborze stereo. do 3800zł.

xxseba95xx

New member
Cześć
W innym temacie pytałem o zestaw 5.1, ale po kilku konsultacjach uznałem, że jeśli chodzi o słuchanie muzyki to najlepsze będzie stereo.

Dlatego proszę o jakąś poradę chce przeznaczyć do 3800zł na zestaw.
Amplituner 5.1 lub 7.1, bo kiedyś planuję rozbudowę do 5.1.
Ale teraz chciałbym zestaw ampli+2.1.

Mam kilka upatrzonych sprzętów.
Ampli:
-Yamaha RX-V465
-Onkyo TX-SR607
-Pioneer VSX-819

Kolumny:
-JBL E80
-JBL ES80
-Magnat Supreme 2000
-Jamo S606
-Jamo S608
-Jamo S718
-Klipsch F1

Sub:
-Magnat Sub301A
-Jamo Sub250
-JBL E-150
-Klipsch Sub-10

Co z tych rzeczy będzie najlepsze.
A może jeszcze coś innego mi doradzicie?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
1) Kiedy planujesz rozbudowę do KD? Jeśli za 2-3 lata, to odpuść ampli, bo wtedy będzie już coś lepszego w cenie dzisiejszych - do stereo, w budżetowym zestawie, kupuj wzmacniacz zintegrowany.
2) Do stereo wymienione JBL sobie odpuść.
3) Jaki metraż?
4) Do stereo (muzyki) wymienione suby sobie odpuść, bo narobią masę huku zagłuszając muzykę...
5) Jaki rodzaj muzyki preferujesz? Oprócz wymienionych są jeszcze inni producenci robiący świetne kolumny za rozsądną cenę (m.in. Dali czy MA).
 

xxseba95xx

New member
1) Kiedy planujesz rozbudowę do KD? Jeśli za 2-3 lata, to odpuść ampli, bo wtedy będzie już coś lepszego w cenie dzisiejszych - do stereo, w budżetowym zestawie, kupuj wzmacniacz zintegrowany.
2) Do stereo wymienione JBL sobie odpuść.
3) Jaki metraż?
4) Do stereo (muzyki) wymienione suby sobie odpuść, bo narobią masę huku zagłuszając muzykę...
5) Jaki rodzaj muzyki preferujesz? Oprócz wymienionych są jeszcze inni producenci robiący świetne kolumny za rozsądną cenę (m.in. Dali czy MA).

1) Podejrzewam, że zimą, bo w zimę będę miał odpowiedni zastrzyk gotówki.
2) Czemu Jbl mam odpuszczać. To chyba dobra firma???
3) 15-18m^2 (nie wiem dokładnie)
4) W takim razie jakiego proponujesz??? (Chociaż masa huku mogłaby być, bo słucham muzyki klubowej, ale huku w pozytywnym znaczeniu)
5) Jak już wyżej napisałem, muzyka klubowa, house, techno, rock, coś w tych klimatach.

W taki razie co ty byś proponował???
 

killpit

New member
Dobrą dynamikę zapewni tobie 607 i bezpieczne wysterowanie frontów.
Głośniki zdecydowanie M.A. ewentualnie Klipsch F1,RF52, natomiast suba w tym przedziale to Klipsch-10 najlepszy.
 
Do góry