Pomóżcie wybrać TV plasmę ewentualnie LCD ;) z góry dzięki

Paywer

New member
Witam,
to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Chcę kupić TV ale nie wiem jaki. Już trochę się ukierunkowałem ale potrzebuję pomocy. Podam informacje które mogą ułatwić poradę:

1. Mogę wydać ok. 4000 zł maksimum 4500 zł ale wolę wydać poniżej 4000 zł.
2. Chcę min. 46" najlepiej 50" chyba że jakiś większy TV zmieści się w maks. kwocie jaką mogę dać.
3. Chcę oglądać z odl. ok 3.5m +- 20cm. Nie mierzyłem dokładnie :]
4. Salon ma 4x8m = 32m^2.
5. Okno mam naprzeciw TV więc chyba nie będzie z tym problemu (myślę o plazmie) zastanawiam się tylko nad żyrandolem (znajduje się pomiędzy tv a kanapą, salon mam dość wysoki, ma 3m a żyrandol wisi ja wiem ok. 0.5m od sufitu).
6. Obecnie mam tv naziemną z anteny radiowej ale zamierzam do tv kupić tv cyfrową cyfrę+ lub N z kanałami HD (chętnie przyjmę sugestie dotyczące tego, która lepsza). ;] I chcę korzystać dalej z naziemnej ze względu na polsat.
7. Chcę oglądać TV na co dzień, ale też filmy od czasu do czasu i planuję korzystać z TV jako monitora od laptopa (nie wiem jak to będzie się sprawować, wcześniej nie miałem takich doświadczeń, jedynie do tv crt podłączałem i oglądałem filmy DivX).
8. Oczywiście musi być: Full HD, cyfrowy tuner DVB T MPEG-4, USB, HDMI(wiadomo :D ), wszystkie potrzebne wejścia i wyjścia.
9. Miło by było gdyby miał: dowolny Motion PLus, Wi-Fi, bluetooth, Woofer,Anti-Burn(czy LCD tego nie wymagają? bo widziałem to tylko przy plazmach(widziałem tylko kilka modeli w necie, mogę się mylić), PiP.
10. Im więcej przydatnych funkcji tym lepiej :).

Zastanawiam się nad tym: Samsung PS50B550 albo coś podobnego do niego. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczy za każdą pomoc. :) Raczej skłaniam się ku plazmie od Samsunga, Panasonica lub Sony. Plazma jest podobno nieco lepsza od LCD (jeśli chodzi o jakość) pomijając prąd i co ważne sporo tańsza. Zgadzacie się z tym?

Moje pytania:
1. Co to jest funkcja TV? Widziałem coś takiego w parametrach w grupie funkcje pisze "TV".
2. Co to HDMI-CEC? (znalezione tam gdzie poprzednie).
3. Co to technologia DLNA?
4. Co to BD Wise?
5. Co to Content Library Flash?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli okna naprzeciw telewizora to będziesz je widział w telewizorze.
Ale jeśli chcesz mieć to co wymieniłeś i ma być plazma to tylko ten Twój Samsung 50B550 .
 

Paywer

New member
Co sądzicie o samsungu PS50B550? Warto brać? Słyszałem coś o wadliwej serii PS50B5*** czy da się to wyłapać od razu po kupnie?
 
Do góry