POMOCY w szybkim wyborze telewizora 55 cali do 6000zł

kacper-24

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i lekkim bokiem nie przekraczającym 20*
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony, dość słoneczny pokój
7.Jaki masz obecnie telewizor ? philips 55pfl7008k (największe gów.. z jakim miałem do czynienia) nigdy więcej philipsów
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart TV, wifi, 3D, dobry kontrast, dostateczną głębię czerni, jak najmniejsze lagi, ogólnie jak najlepszy w swojej strefie cenowej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja satelitarna Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia? kino domowe, dwa laptopy, dwa telefony, CL+, dysk twardy zewnętrzny, PS, czasami aparat foto
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8-16h jak jestem w domu to gaszę tylko jak idę spać
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, przyrodnicze, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? byle nie philips i tego typu g....
17.Preferencje co do wielkości ? 55 ewentualnie 60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? resety, zawieszanie, wolno działający smart tv, wolne przełączanie kanałów, brak 3d, clouding, słaba ostrość, słaby kontrast
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem, w dzień również ale rzadziej
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 6000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak, rodzaj - Nieważne


szczerze to wybrałem dwa modele; SAMSUNG UE55JU7000 i LG 55UF8507 ale z tego co wyczytałem na forum lg odpada, więc co sądzicie o samsungu? może macie jakieś perełki do zaproponowania?

Często czytam to forum i ostatni telewizor również kupiłem dzięki wiadomością z tego forum ale niestety nie trafiłem z wyborem:/ mam nadzieje, że następny wybór będzie bardziej trafiony z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w wyborze :blagam:

Telewizor mam nadzieje kupić w przeciągu paru dni więc proszę o szybką pomoc? :):blagam:
 

racuh

Banned
Bierz szajsunga, ale co byś nie kupił to musisz jeszcze sobie różaniec kupić aby codziennie modlić się o to że jak się zapsuje to żeby jeszcze miał gwarancje :p
 

kacper-24

New member
:D no już nerwy zjadłem na innych i cały czas złudna nadzieja jest, że w końcu trafie na coś dobrego ;) może jeszcze jakieś propozycje? chociaż porównam :)
 

digitalus

Banned
Kliknij na link nizej.Moze link pomoze w wyborze telewizora.
Najwyzszy kontrast ma panasonic cx680.Ale to telewizor bez 3 d.
Contrast 4467:1

http://www.hdtv.com.pl/forum/1193179-post51.html
Jesli ktos mial plazme gt50
https://www.avforums.com/threads/panasonic-cx680.1956139/page-2

Panasonic TX-P42GT50B/ TX-P42GT50 (GT50) Smart TV Review
i uwaza ze w cx680 jakosc obrazu na podobnym poziomie np poziom czerni jak w gt50 to musi byc dobrze.

So how does this look, well to me I'm really impressed with the black levels of this TV. Coming from a 50GT50 plasma I'm happy the black levels look just as good. Watched Whiplash and it looked ace. Games seem great too, colourful, good contrast and image quality.
I do notice the image washes out a bit as you look at it from a wider angle but it's not an issue from any of the seating positions in my lounge.
Maybe down the road I'll great myself to a professional cal with someone who had a higher quality meter. But I'm happy with it at the moment.
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
niby fajny

dzięki za propozycję, nie brałem go pod uwagę ;) funkcje ok, w moim przypadku byłby dobry ale jest ale ... ponoć dużo złych opinii co do androida na soniaczach. Niby beznadziejny, a mnie resetowanie już doprowadza do białej gorączki ;p są jeszcze dobre tv do tej ceny? obraz wiadomo przydałoby się za tą cenę mieć dobry ale w mojej ocenie chciałbym tv który działa bez kombinowania z resetami itd. Po prostu telewizor który działa w miarę szybko bez dużych przycięć, z dobrą reakcją na przełączanie kanałów itp.

:D:D normalnie masakra. Jesteśmy w 21 wieku mamy telewizory płaskie i grubości paru centymetrów, a telewizory sprzed 15 lat działały o wiele dłużej, reagowały o wiele szybciej i takie podstawowe funkcje były bezproblemowe :D a teraz? telewizor za 6000 zł i ciągłe problemy. Fakt, że mają mnóstwo funkcji, bajerów i o wiele lepszy obraz (nie we wszystkich przypadkach ;p) ale po co są one jak nie da się z nich korzystać ;) No nic, może jeszcze jakieś propozycje?
 

kacper-24

New member
no rzeczywiście te dwa modele panasonica bardzo mnie zainteresowały ... muszę poczytać i dowiedzieć sie o nich więcej. Szkoda, że na polskich stronkach wszędzie zerżnięte te same informacje. Poczytam na zagranicznych. Dzięki za pomoc :) jak coś jestem dalej gotowy na propozycje bo robi się ciekawie ;p
 

racuh

Banned
Dziwne że rzadko kto testował ten model, na tym forum testowali tylko CX700 i przez niego obsmarowali cały rocznik Panasa, ale przecież to są 2 rożne TV. Może ma złe podświetlenie ale nie spotkałem LEDa który by tego nie miał, a ja szczególnie jestem przewrażliwiony na tym punkcie a przeglądając w Media Expert tylko na Panasonicu i Sony mnie to nie drażniło.
 

kacper-24

New member
ładnie

jak na razie z tego co wyczytałem to niezłe specyfikacje i opinie nie są tragiczne ale niestety u mnie telewizor chodzi praktycznie non-stop, a jak widzę pobór prądu ma bardzo wysoki. Rocznie dokładać do prądu 320 zł to jest coś ;p to wole dołożyć do droższego :D żarcik ;) ale telewizor na prawdę spoko. Może ktoś już go posiada i może coś o nim napisać? albo jakiś prywatny teścik robił?
 

racuh

Banned
Takie sprostowanie, jak kupowałem plazme to pobór prądu miła szacowany przez Panasonic na 280W, na etykiecie TV był że 390W a pobierała mniej niż 200, u teścia w 48 calowym Panasonicu AS640 szasowane było 110 a w rzeczywistości nie widziałem więcej niż 60. Więc to ostatnia rzecz na którą należy patrzeć kupując TV. OLEDY też mało nie pobierają, a kosztują majątek. Jakość kosztem czegoś innego.
 

kacper-24

New member
rozumiem, tak tylko napisałem ;p mam miernik poboru i na przykład pierwszy z moich nieszczęsnych philipsów, a dokładnie 7008k miał pobierać nie więcej niż 70W ale po ustawieniu dobrego obrazu potrafił zeżreć nawet 120W, więc w drugą stronę też to działa, drugiego już nie sprawdzałem bo miałem z nim inne problemy i ten akurat był najmniejszy :/ ciężko w cokolwiek wierzyć producentom dlatego inni użytkownicy to najbardziej miarodajna wiedza :) więc jak z tym panasonic -iem? miał ktoś robiony jakiś prywatny teścik którym chciałby sie pochwalić? ;)
 

kacper-24

New member
tak czytam i czytam .... i w sumie wygląda to dobrze ... brak jakiś wnoszącyc opisów użytkowników i kupno tak na prawde w ciemno, no i brak 3d jak dla mnie wieeelki minuuuus. Dużo osób tego nie używa ale dla mnie niektóre filmy nadają się do oglądania tylko w 3D i jestem wielkim fanem tego obrazu. Hmm ... muszę się grubo zastanowić. Może jeszcze jakieś propozycje bardziej sprawdzone przez nasz rynek i dostępne w sklepach?
 

racuh

Banned
W żadnym TV nie da się oglądać 3D, na 3D to chodzę do kina ale teraz już nawet mi się nie chcę, trzeba się zastanowić czy warto dla 2 filmów w miesiącu wydać ponad tauzena na TV.
 

kacper-24

New member
no ja mam całą kolekcje filmów 3d i co lepsze oglądałem parę razy ;p takie zboczenie ;) w domu też można stworzyć dobre kino (jak najbliżej telewizora) i szczerze wole w domu zrobić warunki i moim zdaniem na dobrym tele jest o wieele lepsza jakość niż w kinie. Co najważniejsze brak naćpanych buraków co przychodzą by stworzyć sobie dobry film w głowie, a przy okazji zepsuć innym :p takie moje subiektywne zdanie. Kiedyś często chodziłem do kina, a teraz od święta ...
 

racuh

Banned
no ja mam całą kolekcje filmów 3d i co lepsze oglądałem parę razy ;p takie zboczenie ;) w domu też można stworzyć dobre kino (jak najbliżej telewizora) i szczerze wole w domu zrobić warunki i moim zdaniem na dobrym tele jest o wieele lepsza jakość niż w kinie. Co najważniejsze brak naćpanych buraków co przychodzą by stworzyć sobie dobry film w głowie, a przy okazji zepsuć innym :p takie moje subiektywne zdanie. Kiedyś często chodziłem do kina, a teraz od święta ...

Jak chcesz mieć bardzo fajny efekt 3D to Philips 55PUS7600 z Ambilight 3, tylko że on już jest za ponad 6 tysiaczków, ale w przeciwieństwie do innych TV w tej cenie ma 2 pary okularów w zestawie.
 
Do góry