Pomocy! Trudny wybor telewizora 32" z dobra jakoscia obrazu do PC, gier i internetu

juppie

New member
Witam,
Od paru tygodni probuje sie zorientowac w rynku telewizorow i czytajac roznie fora mam juz metlik w glowie. Poczatkowo myslalem o Samsungu, potem o LG, potem Sony, teraz czytam, ze Toshiba i Sharp maja super jakosc obrazu... ostatecznie zglupialem, nie wiem co wybrac i potrzebuje porady.
Szukam telewizora do ogladania filmow, grania w gry, jak i uzytkowania w internecie i z podlaczonym PC. Nie wiem, czy platformy SmartTV juz do tego dojrzaly, aby dalo sie korzystac normalnie z przegladarki, czy jednak lepiej wciaz podpiac po prostu PC.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3m x 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost oraz po ukosie jakies 30stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac na szafce RTV
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
okna pokoju wychodza na wschod, po poludniu i wieczorem w pokoju nie swieci slonce, telewizor bedzie stal w glebi pokoju, nie przy oknie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy, aby telewizor posiadał ?
I tu mam zgryz - telewizor bedzie uzywany dwojako - do ogladania telewizji, oraz do konsumpcji sieci i ogladania filmow i puszczania bajek dzieciom (np. youtube ale tez sciagniete z sieci).
Wiec albo model full internet TV, z LAN, (lepiej WI-FI), pelnoprawna przegladarka internetowa (np. opera, wsparcie html5, javascript, css3), portami USB (aby odpalic cos z pendrive'a), DLNA, apka na iphone'a/androida lub mozliwoscia podpiecia prawdziwej klawiatury, zeby dalo sie tej sieci jakos uzywac...

Albo model prostszy, z super jakoscia obrazu, zarowno z TV, jak i na PC, niewielkkim input lagiem, do ktorego bede po prostu podlaczal komputer i konsole, surfowal ogladal filmy, gral itd.

Ktorakolwiek opcje mi polecicie, w obydwu przypadkach beda podpinal pod ten telewizor PC-ta i bardzo waznie jest dla mnie, aby wspieral poprawnie kolory 4:4:4 po podlaczeniu do PC. Tekst ma byc wyrazny (w watku o subsamblingu 4:4:4 na avsforum (Official 4:4:4 / Chroma Subsampling Thread) niewiele modeli jest wymienionych jako spelniajacych kryteria, nie wiem, czy to wynik faktycznego braku takich TV, czy tylko brak przeprowadzonych testow :/


9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? analogowy - PC, przez DSUB, cyfrowy - PC, kablowka, pewnie dokupimy w niej cyfrowe pakiety HD
10.Jakie urządzenia ? komputer (przez D-SUB, oraz DVI-HDMI), pozniej konsola xbox lub ps3 przez HDMI
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? preferuje matowa, ale jesli model bedzie mial dobre parametry zdecyduje sie na blyszczaca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? planuje discovery, ng, filmy akcji, motoryzacyjne, dla dzieci bajki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, standardowe przegladanie sieci oraz puszczanie dzieciom bajek z Youtube'a
15.Czy zamierzasz grać w gry - na poczatku nie, pozniej tak, wiec nie moze miec duzego input laga
16.Preferencje co do marki ?
nie wiem, mam metlik, po spedzeniu kilkunastu godzin na roznych forach... ma byc dobry model na lata. W sklepie dla idiotow polecali mi LG lm660s albo Sony EX650. Tutaj widze, ze polecacie rowniez Panasoniki, Toshiby, Sharpy, wiec zdam sie na wasza wiedze

17.Preferencje co do wielkości ? 32", lepsza polowa nie zgodzila sie na 37"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? fatalna jakosc sygnalu SD po przeskalowaniu, dziwne artefakty na twarzach, migotanie, gubienie klatek, bijace po oczach kolory i dziwne pionowe pasy przy szybkim ruchu kamery, cienie po szybku ruszajacych sie obiektach lub "podwojny tekst"
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2200zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3d to zbedny bajer, bedzie ok, nie bedzie tez ok

Bardzo prosze o porade (kiki, karpaj i inni, wspomozcie), obiecalem zonie, ze wyrobie sie do swiat :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Model który wybrałem też dobrze pasuje do Twoich wymagań - Toshiba 32TL933.
prócz tego możesz zobaczyć też w/w Philipsa pfl6007 (choć ma trochę większe zużycie energii), Sonego 32hx750, Samsunga 32es6800.
Te dwa ostatnie porównywałem bezpośrednio obok siebie z Toshibą kiedy wybierałem, i Toshiba miała najlepsze odwzorowanie kolorów, a przy okazji była najtańsza :)
 

juppie

New member
Jeśli ma być 32"- to Philips 32 PFL 6007:

Wow, wyglada niezle, choc cenowo przekracza juz 2200pln :/ Budzet i tak mam juz wysrubowany, bede musial to przemyslec. A czy wiesz moze jak bedzie wygladala sytuacja z 4:4:4 na PC?

A jesli zrezygnowalbym z wszystkich bajerow i postawil tylko na super jakosc obrazu i podlaczanie PC, to co bys polecil?
 
Ostatnia edycja:

juppie

New member
Model który wybrałem też dobrze pasuje do Twoich wymagań - Toshiba 32TL933.
prócz tego możesz zobaczyć też w/w Philipsa pfl6007 (choć ma trochę większe zużycie energii), Sonego 32hx750, Samsunga 32es6800.
Te dwa ostatnie porównywałem bezpośrednio obok siebie z Toshibą kiedy wybierałem, i Toshiba miała najlepsze odwzorowanie kolorów, a przy okazji była najtańsza :)

Sony 32hx750, Samsung 32es6800 - cenowo ten sam pulap co Phillips pfl6007, czyli minimum 2350PLN. Z tych trzech, ktory bedzie mial najmniejszego laga i najlepsze skalowanie?
W mmarkcie powiedzieli mi, ze do sony nie da sie podpiac zadnej klawiatury...

Czy ktorys z producentow, jest szczegolnie polecany ze wzgledu na support starszych modeli, i mozliwosc uaktualnien FW?

Cenowo ta Toshiba rzeczywiscie pozytywnie odstaje od pozostalych. Widzialem w stopce, ze posiadasz, te Toshibe, czy posiada otwarta przegladarke?
Czy da sie podpiac do niej klawiature?
Jak wyglada kwestia skalowania materialu SD? Plynnosci ruchu? (niby 200Hz vs niby 400 Hz)

Podpinales moze ja do komputera? Czy mialbys mozliwosc otwarcia obrazow testowych z watku 4:4:4 avsforum? (nie moge jeszcze wklejac linkow ze wzgledu na filtr antyspamowy)
 

juppie

New member
Powtorze frapujace mnie pytanie, jesli przy podanych wyzej warunkach zrezygnowalbym ze wszystkich bajerow i postawil tylko i wylacznie na super jakosc obrazu i podlaczanie PC, to co byscie polecili?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ta tośka nie ma zbyt wielu bajerów internetowych - tylko jakość obrazu, pełne odwzorowanie kolorów 4:4:4, 50ms input lagu. Po prostu świetny TV w bardzo dobrej cenie :)
 

juppie

New member
Ta tośka nie ma zbyt wielu bajerów internetowych - tylko jakość obrazu, pełne odwzorowanie kolorów 4:4:4, 50ms input lagu. Po prostu świetny TV w bardzo dobrej cenie :)

Robiliscie jej moze jakis test? Jak bedzie wygladala
1) plynnosc przy ruchu
2) odwzorowanie kolorow
3) jakosc skalowania sd
W porownaniu do philipsa 6007?
 

juppie

New member
A co powiecie na Sony KDL-32EX650, na allegro mozna ja bylo wyhaczyc w granica 1900zl. Pytanie, tylko, ze czy warto sie pchac w te serie zamiast Toshiby?
 

juppie

New member
Ale chcesz ,model 50 Hz?
Nie wiem :)
Pytanie, czy zobacze roznice? Czy inne modele TV maja realnie wiecej? W PC moj LCD Eizo ma 60Hz i jest ok. Czy telewizja do ogladania wymaga wiecej?
Czy te usprawnienia plynnosci, ktore sa w TV, poza umieszczaniem dodatkowych klatek i czesto wywolywaniem "teatru telewizji", sa konieczne? Czy ta plynnosc, o ktorej czesto wspomina sie w recenzjach zniknie, gdy wkurzony teatrem, wylacze usprawnienia?
 

juppie

New member
Udalo mi sie dzisiaj obejrzec Samsunga ES6800. Ogolnie ok, nie liczac tego, ze zawiesilem telewizor 2x.. no i tego, ze w sumie ten internet w TV to wielka sciema,uzywanie przegladarki to katorga, nawet ze smartfona. Sytuacje ratuja nieco apki.

Obejrzalem tez w Sony Centre HX750. Te same uwagi, co do uzywania internetu, porazka jak dla mnie. Podlaczylem do PC-ta i odpalilem pare testow i moge z 99% pewnoscia potwierdzic, ze ten TV obsluguje chroma subsampling 4:4:4.

Sprzedawca w Sony przebakiwal cos o Google TV w przyszlorocznych modelach. Ktos cos wie na ten temat?

Nie udalo mi sie zobaczyc Philipsa 6007. Jak na razie to moj faworyt (na papierze ;) ), ale chcialbym zobaczyc co znaczy wolne menu opisywane przez uzytkownikow pfl6007. Czy ktos wie, gdzie w Poznaniu mozna ten telewizor obejrzec?
 

juppie

New member
Na pewno w większych Euro RTV AGD, widziałem go też w Media Expert, a byłem gdzieś w połowie listopada :p

Wg. stanow magazynowych nie ma 6007 w zadnym EuroRTV w Poznaniu. Bylem wczoraj w jednym sklepie i pytalem... Sprawdze MediaExpert...

Pytanie z troche innej beczki, czy jesli kupuje online i wybieram idbior w punkcie odbioru, to wciaz mam prawo do 10dni na zwrot bez podania przyczyny?
 

juppie

New member
Pytanie z troche innej beczki, czy jesli kupuje online i wybieram idbior w punkcie odbioru, to wciaz mam prawo do 10dni na zwrot bez podania przyczyny?

Odpowiem sobie, moze komus sie przyda. Dzwonilem do rzecznika praw konsumenta i odpowiedz brzmi, tak, wicaz jest to umowa na odleglosc, jest na to orzeczenie sadu najwyzszego. Lepiej jednak zaplacic przelewem, a nie przy odbiorze, bo to moze nosic znamiona normalnego zakupu.

Nie jest jednak powiedziane, czy produkt zakupiony mozna otworzyc i potem zwrocic, nie ma na to ustalen. Nie moze tez tego ograniczyc sprzedawca, np. zastrzegajac, ze przyjmuje tylko produkty nieotwarte.
 

juppie

New member
Sony 40" HX-750 czy Philips 37" 6007

Zrobilismy sobie z zona makiete TV 37" z kartonu ( :) ) i wyszlo nam, ze nawet 40" bedzie ok.
I teraz pytanie, moge miec w tej samej cenie (ach te promocje) ok 2800
Sony KDL-40HX750 i Philips 37PFL6007, co wybrac?


Z moich ogledzin modeli w sklepach stwierdzam, ze Smart TV to wielka sciema, niedopracowany bajer, ktorego nie da sie normalnie uzywac. Wiec wspomniana siec, to raczej po podlaczeniu do komputera.

Stawiam wiec jedynie na super jakosc obrazu, zarowno z TV, jak i na PC, niewielkim input lagiem, plynnoscia obrazu i dobrym skalowaniem SD.

Nie moge sie zdecydowac pomiedzy tymi modelami. Sony, wydaje mi sie nieco bardziej dopracowane jesli chodzi o menu. ma bardziej matowy ekran niz Philips, i wiecej apek VOD w smart tv. Z kolei Philips, zbiera nieco lepsze opinie w kwestii jakosci obrazu, czarniejszej czerni, plynniejszego ruchy, za to ma dosc wolne menu i biedne smart tv. Pojawiaja sie tez sygnaly z gubieniem ustawien wifi :/

Poradzcie, prosze, czas ucieka
 
Do góry